Piłkarze Śląska Wrocław wrócili do treningów [ROZMOWY]

Robert Skrzyński, GN | Utworzono: 2018-01-11 13:49 | Zmodyfikowano: 2018-01-11 13:49

Piłkarze Śląska Wrocław wznowili dziś treningi. Później pojadą na dwa obozy - do Trzebnicy i na Cypr. Zawodnicy nie mieli problemów z powrotem do treningów:

- Na pewno ta przerwa jest krótsza. Też dłużej gramy, bo do 19 grudnia graliśmy kolejki. Pogoda jest budująca, bo warunki są dobre. Pierwszy raz w mojej karierze możemy zacząć na murawie bez śniegu - mówi bramkarz Jakub Słowik. 

Śląsk zaczął przygotowania do nadchodzącego sezonu później niż inne zespoły Ekstraklasy. Marcin Robak cieszy się z dłuższego odpoczynku: 

- Mieliśmy czas, że spędzić więcej czasu z rodziną. Widać na tym pierwszym treningu, że duży entuzjazm jest w drużynie. Będziemy solidnie przygotowywać się do pierwszego meczu drugiej części sezonu - mówi napastnik.  

Niektórzy nie mogli doczekać się powrotu na boiska. Michał Chrapek cieszył się na spotkanie z kolegami z drużyny: 

- Fajnie jest wrócić po przerwie. Trochę głowa odpoczęła, także nogi. Trochę mi się tęskniło za chłopakami, za szatnią, za treningami, także teraz zaczynamy. Przed nami trudny okres, żeby później było przyjemniej grać w lidze - mówi Michał Chrapek. 

Niektórzy myślą już o ligowych meczach i punktach: 

- Wiemy, że straciliśmy sporo punktów. Trzeba teraz to wszystko odrobić. Każdy mecz będzie dla nas ważny.  Musimy się przygotować i mentalnie, i fizycznie, żebyśmy to odrobili i pokazali moc drużyny - tłumaczy pomocnik Robert Pich. 

W poniedziałek piłkarze wyjadą na zgrupowanie do Trzebnicy, które potrwa do 20 stycznia. Na jego zakończenie zagrają sparring z Miedzią Legnica.

Od 23 stycznia do 3 lutego wrocławianie będą przebywać w miejscowości Agia Napa na Cyprze. Wiadomo już, że rozegrają tam cztery sparingi - m. in. ze Slovanem Liberec i FC Nitra. Prawdopodobnie zmierzą się także z rumuńską Astrą Giurgiu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.