Strefa Południa: Foghat [SŁUCHAJ od 21:00]

Paweł Iwanina, BT | Utworzono: 2018-01-12 12:00
A|A|A

Tak, jak niektórzy podpatrują elementów rockowych u wielkich bluesa i na tej podstawie wyciągają wnioski kto od kogo wziął dany riff, tak i my będziemy robić, choć na odwrót i z powodów zgoła odmiennych.

Zaczęło się to w latach 60, choć prawdziwy początek to dekada później, bardzo barwna historycznie, ale i pod względem bogactwa brzmień. Tworzące się w Anglii zespoły z pasją brały się za covery amerykańskich bluesmanów, tworzona przez nich muzyka była mocno opłacalna, bo "te dziwne brzmienia" tworzyli "nasi", a więc przestawały być dziwne i nieznane. A kiedy rynek w końcu nasycił się bluesem, nadszedł największy czas jego ówczesnej świetności - zaczął być przemycany pod formą rocka, wykorzystywany i modyfikowany na wiele sposobów.

Kwintesencją takiej gry jest Foghat - założony w 1971 W Londynie przyczynił się do nowej jakości rocka, jako jeden z niewielu zespołów wychodził z założenia, żeby od bluesa zacząć, ale na nim nie poprzestać. Dzięki temu udało im się stworzyć wiele świetnych albumów - aktualnych w brzmieniu aż do dzisiaj. To nimi oraz pokrewnymi zespołami zajmiemy się w najbliższej Strefie Południa. Do usłyszenia!

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama