Nowoczesny ośrodek dla straży pożarnej powstanie w Sobótce

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2018-01-12 18:02 | Zmodyfikowano: 2018-01-12 18:02
A|A|A

fot. Kamil Czereba

Podczas spotkania noworocznego w Legnicy szef komendy wojewódzkiej st. brygadier Adam Konieczny wiele uwagi poświęcił właśnie projektowi w podwrocławskiej Sobótce, który ma być ewenementem na skalę całej Polski:

- Mamy również w planach budowę naszego ośrodka szkoleniowo-rehabilitacyjnego. Centrum wychodzenia z traum, które będzie pierwszym takim pomysłem w kraju. Chcemy, aby taki ośrodek powstał w powiecie wrocławskim, w gminie Sobótka.

6 nawałnic jakie przetoczyły się przez nasz kraj to 6,5 tysiąca interwencji, które trwały nawet po kilka dni. Ratownicy przekonują, że mimo intensywnej pracy był to dobry okres, bo w czasie każdej służby prawie 2,5 tysiąca zawodowych funkcjonariuszy i ponad 15 tysięcy ochotników udowodniło, że na strażaków zawsze można liczyć.

W 2016 roku wozy ratownicze z naszego województwa wyjeżdżały na ratunek 40 tysięcy razy. W ubiegłym roku takich akcji było więcej - o 10 tysięcy. Statystycznie wydłużyła się też droga do osób potrzebujących pomocy. - Bo ratowaliśmy osoby w różnych częściach kraju - wyjaśnia komendant wojewódzki st. brygadier Adam Konieczny:

- Rok trudny jeśli chodzi o działalność operacyjną, ponieważ na to wszystko wpłynęła aura. Aż 6 nawałnic, do których wyjeżdżaliśmy aż 6,5 tysiąca razy. Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się w Województwie Pomorskim, te nawałnice pokazują naszą mobilność, nasze przygotowanie i naszą elastyczność.

Centrum koło Sobótki będzie kosztowało około 20 milionów złotych. Już wiadomo, że inwestycja zostanie wsparta dotacją z Unii Europejskiej. Docelowo obiekt ma służyć nie tylko strażakom, ale również pracownikom pogotowia, policji - również z Czech i Niemiec.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama