POGODA: Deszcz, śnieg i 6°C. Powieje także silny wiatr

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-01-18 08:33
POGODA: Deszcz, śnieg i 6°C. Powieje także silny wiatr - fot. Wikipedia/Helen Filatova
fot. Wikipedia/Helen Filatova

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: od Płw. Iberyjskiego przez Sardynię po południowe Włochy pogodę kształtować będą wyże. Nad pozostałą częścią kontynentu dominować będą niże. Polska znajdzie się w zasięgu niżu przemieszczającego się znad północnych Niemiec nad Polskę, w strefie frontów atmosferycznych. Wschód kraju pozostanie jeszcze w chłodnej masie powietrza, na zachodzie kraju zaznaczy się adwekcja cieplejszej i wilgotnej, polarnej masy powietrza.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże. Nad ranem miejscami opady śniegu. Później dostaniemy się w postępujące od zachodu województwa opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr przed południem umiarkowany, w porywach do 60 km/h, później dość silny, w porywach wieczorem dochodzących do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże. Nad ranem miejscami opady śniegu. Później opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Okresami opady o umiarkowanym natężeniu. W obszarze powyżej 500 m n.p.m. przeważnie opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, lokalnie do 15 cm.

Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr przed południem umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 75 km/h, po południu dość silny, miejscami silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach wieczorem dochodzących do 100 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura wzrastająca od -8°C do -3°C. Wiatr przed południem od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 90 km/h, po południu od 85 km/h do 100 km/h, w porywach do 140 km/h, południowo-zachodni i zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.