Popołudnie z Gwiazdą: Kasia Moś [SŁUCHAJ DO 19:00]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-01-27 15:30 | Zmodyfikowano: 2018-01-27 15:30

To kobieta wielu talentów. Spośród nich najbardziej jednak doceniony został ten wokalny. Kasia Moś ma swoim koncie występy na Eurowizji, a o jej solowych projektach w ciepłych słowach wypowiadają się recenzenci. Artystka jest też obiektem westchnień wielu mężczyzn, dzięki swojej nieprzeciętnej urodzie. -Nie zawsze jednak tak było - wspomina:

Najpierw była wiolonczela i fortepian. Później szkoła jazzu, a na końcu decyzja o solowej karierze.Kasie Moś zauważył Robert Janson i napisał dla niej piosenkę, którą zakwalifikowała się do polskich eliminacji eurowizyjnych. Wtedy nie udało się zawojować świata,ale po 10 latach już tak. W październiku 2015 roku, ukazała się jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana ,,Inspination".Na albumie znalazł się m.in. singel „Addiction”, z którym Moś zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji.

5 marca piosenkarka wystąpiła jako piąta w koncercie finałowym i zajęła szóste miejsce. W tym samym roku pojawiła się na okładce październikowego wydania magazynu dla mężczyzn „Playboy".

Posłuchaj fragmentu rozmowy:

W lutym 2017 roku wydała singel „Flashlight”, z którym zakwalifikowała się do polskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2017. 18 lutego wystąpiła jako szósta w kolejności w finale selekcji, które ostatecznie wygrała po zdobyciu 19 punktów , zostając tym samym reprezentantką Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji, organizowanym w Kijowie.

25 lutego wystąpiła jako gość specjalny w finale ukraińskich selekcji eurowizyjnych. Miesiąc po wygraniu finału polskich eliminacji wyruszyła w minitrasę promocyjną po Europie, obejmującą występy w Rydze, Londynie, Tel-Awiwie, Amsterdamie i Madrycie. 9 maja wystąpiła jako jedenasta w kolejności startowej w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji i z dziewiątego miejsca awansowała do finału, który odbył się 13 maja. Zajęła w nim dwudzieste drugie miejsce po zdobyciu 64 punktów.

Ale u Moś muzyka to nie wszystko. -Zawsze byłam wrażliwa na los zwierząt - opowiada - i wylicza własne:

Artystka angażuje się w akcje pro-zwierzęce, wspiera m.in. adopcję zwierząt ze schronisk, a także promuje ochronę środowiska. W 2017 roku została ambasadorką akcji „Zerwijmy łańcuchy!".

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.