Projektant Mostu Rędzińskiego opowie o mostach w dziejach Polski

pk, inf. pras. | Utworzono: 2018-02-01 10:50 | Zmodyfikowano: 2018-02-01 15:50
Projektant Mostu Rędzińskiego opowie o mostach w dziejach Polski - fot. Marek Szaempliński / Twitter
fot. Marek Szaempliński / Twitter

Prof. Jan Biliszczuk to wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w dziedzinie mostownictwa. Z naszą uczelnią związany jest od 1972 roku, obecnie pracuje w Katedrze Mostów i Kolei. Ma na swoim koncie ponad 50 znaczących projektów mostów i kładek dla pieszych. Jest głównym projektantem najdłuższego żelbetowego mostu podwieszonego w Polsce – wybudowanego w 2011 r. Mostu Rędzińskiego we Wrocławiu. W jego dorobku są obiekty nowatorskie w skali światowej. Autor lub współautor ponad 300 publikacji, w tym cenionych podręczników dla studentów. Jest współwłaścicielem biura projektowego Zespół Badawczo-Projektowy Mosty-Wrocław.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe Politechniki Wrocławskiej to cykl otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów. Wykład inauguracyjny wygłosił pod koniec 2017 r. prof. Anthony Guiseppi-Elie z Texas A&M University, wybitny specjalista w dziedzinie inżynierii biomedycznej.

Seminarium skierowane jest do szerokiego grona odbiorców. – Zależy nam, żeby uczestniczyli w nim pracownicy naukowi, doktoranci, ale też studenci i wszyscy zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu nauk ścisłych – mówi prof. Andrzej Trochimczuk, prorektor ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia PWr, pomysłodawca ISN.

Zapraszamy zarówno naukowców zagranicznych, jak i z Polski. Będą to naprawdę wybitne osobistości, takie które nie tylko mogą poszczycić się ważnymi badaniami naukowymi, ale też potrafią o tych badaniach zajmująco opowiadać – zapowiada prof. Arkadiusz Wójs, przewodniczący Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.