Porażka koszykarzy PGE Turowa na własnym parkiecie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-01-31 20:40 | Zmodyfikowano: 2018-01-31 20:40

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec doznali kolejnej porażki w ekstraklasie. Po przegranych wyjazdowych meczach w Ostrowie Wielkopolskim i Gliwicach zespół ze Zgorzelca doznał drugiej w tym sezonie porażki na własnym parkiecie przegrywając z Asseco Gdynia 73:82.

W pierwszej kwarcie przewagę osiągnęli goście. Drużyna z Gdyni wygrała tę część meczu 17:12. W drugiej odsłonie przebudzili się gospodarze, którzy triumfowali 23:18 i po dwóch kwartach był remis 35:35.

Trzecia odsłona była bardzo wyrównana. Minimalnie lepsi w niej okazali się koszykarze Asseco, którzy wygrali 20:18 i o losach meczu miała zdecydować ostatnia, czwarta kwarta.

W niej niestety ponownie lepiej spisali się zawodnicy z Gdyni, którzy po uzyskaniu kilkupunktowego prowadzenia nie pozwolili go sobie odebrać do końca meczu i triumfowali 82:73.

Najwięcej punktów dla PGE Turowa zdobyli Cameron Ayers 16 i Roderick Camphor 15.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia 73:82 (12:17, 23:18, 18:20, 20:27)

PGE Turów: Cameron Ayers 16, Rod Camphor 15, Brad Waldow 13, Bartosz Bochno 9, Karolis Petrukonis 6, Jakub Patoka 8, Jacek Jarecki 4, Kacper Borowski 2, Stefan Balmazović 0, Jakub Koelner 0.

Asseco: Przemysław Żołnierewicz 24, Krzysztof Szubarga 20, Marcel Ponitka 11, Dariusz Wyka 10, Jakub Garbacz 6, Mikołaj Witliński 6, Piotr Szczotka 3, Filip Put 2, Bartosz Jankowski 0, Karol Kamiński 0.