Nie Było Grane 03/02: Wolftooth, Slayer, Weedpecker, Amenra, Clamfight, Khemmis, Metalmania 2018

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-02-02 20:30 | Zmodyfikowano: 2018-02-02 20:30
A|A|A

Zaczniemy od debiutów (Wolftooth) i premier (Clamfight), choć najmocniejsze uderzenie w tym zestawie zaprezentuje warszawski 'Dzięcioł', skręcający znad amerykańskiej prerii na rzecz wirowania ponad australijskim scrubem.

Na moment wrócimy do tegorocznych Grammy, w końcu Mastodon po raz pierwszy w karierze został doceniony pozłacanym gramofonem (słusznie!). W kontekście muzyki nas najmocniej będzie interesowało to, co niedzielnej nocy padło z ust perkusisty zespołu.


Audycja Nie Było Grane – w wydaniu metalowym czyli sludge, doom, stoner, post i eksperymenty – Radio Wrocław Kultura, pierwsza sobota/środa miesiąca od 16.00 do 19.00.


Zaczniemy też nowy cykl: obok premierowych dźwięków w Nie Było Grane pojawi się też klasyka gatunku. Co miesiąc będziemy przyglądać/przypominać płytę, która mocno wpłynęła na muzykę metalową. A skoro Slayer właśnie ogłosił ostatnią w swojej karierze trasę koncertową, nasze spojrzenie skierujemy w stronę albumu wybitnego, zarówno w ich dyskografii jak i w skali gatunku: wydanego w 1988 r. „South of Heaven”.

A prawie na koniec zapowiemy wydarzenia koncertowe, bliskie nam (Stoned Jesus/Somali Yacht Club) i te nieco dalsze, choć ciągle pozostające w zasięgu (Metalmania 2018).

Metalmania 2018 - Katowice

XXIV. edycja festiwalu odbędzie się 7 IV w katowickim Spodku. Headlinerem imprezy będzie norweski Emperor. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu.

Tak prezentuje się pełny line up Metalmania Festival 2018:

Emperor
Napalm Death
Asphyx
Destroyer 666
KAT & Roman Kostrzewski 
Mekong Delta
Dead Congregation
Skyclad
Xentrix
Wolf Spider
Blaze Of Perdition

DRUGA SCENA:

Anima Damnata
Ragehammer
Voidhanger
Viscera///
ALASTOR
Terrordome
KULT MOGIŁ
Inverted Mind
SHODAN
Minetaur
Roadhog

Goście specjalni:
Christophe Szpajdel - Lord Of The Logos
Krzysztof "Prosiak" Owedyk ...

[BILETY, INFO]

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama