RW Kultura: Panique w Pantomimie, luty u Grotowskiego, operowe A-Z jak Aleksander Zuchowicz [WIDEO]

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-02-07 21:33 | Zmodyfikowano: 2018-02-07 18:50
A|A|A

Audycję prowadzoną - jak co tydzień - przez Magdę Piekarską i Grzegorza Chojnowskiego odwiedzili:

Monika Roztecka i Zbigniew Szymczyk - aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy (tak, dyrektor Szymczyk tym razem przede wszystkim w roli aktora). Tematem będzie najnowsza premiera teatru: 'Cafe Panique', spektakl w reżyserii Joanny Gerigk, osnuty wokół opowieści i wyobraźni Rolanda Topora. Pierwsze prezentacje od piątku na Scenie na Świebodzkim.

Beata Zuzanna Borawska z Instytutu Grotowskiego. Nowa postać we wrocławskiej kulturze, wcześniej animatorka, producentka i menedżerka związana ze Szczecinem. W studiu również nasz dobry znajomy Krzysztof Kopka, reżyser, dramatopisarz. Rozmawiamy o najbliższych wydarzeniach u Grotowskiego.

Aleksander Zuchowicz. Znakomity śpiewak, tenor Opery Wrocławskiej, m.in. niezapomniany Spalanzani z przebojowych 'Opowieści Hoffmana' w reżyserii Zawodzińskiego. Ten sezon to sezon Zuchowicza. Występuje dużo i w różnych, również aktorskich, wcieleniach scenicznych. 'Kandyd' czy 'Krakowiacy i górale' wymagały od śpiewaka właśnie sporo czysto aktorskiej pracy.

A w Wieczorze z Kulturą m.in. spotkanie z Iwoną Bigos, nową szefową Pawilonu Czterech Kopuł - oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu, historyczką sztuki, kuratorką, założycielką Gdańskiej Galerii Miejskiej (kierowała tą instytucją od 2009 do 2015 roku), ostatnio dyrektorką muzeum Stadtgalerie Kiel w Kilonii.

Iwona Bigos przejęła kierownictwo po Barbarze Banaś, która pozostaje wicedyrektorką Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Najważniejsze wystawy zaplanowane w Pawilonie w tym roku to: ekspozycja dzieł Tadeusza Brzozowskiego (i innych artystów w kontekście jego twórczości), Grupy Krakowskiej oraz wystawa rzeźb Henry'ego Moore'a.

Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama