DAB+ Literatura: Cyfrowa Biblioteka Multimedialna Edukacja, „Opowiadania lżejsze od powietrza" i historia Rafała Tumskiego

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2018-02-08 12:40 | Zmodyfikowano: 2018-02-08 12:40
A|A|A

Najbliższą audycję rozpoczniemy od książek nietypowych, bo wypożyczanych z biblioteki...cyfrowej! W naszym studiu pojawi się Michał Wychodil, aby opowiedzieć o najnowszym projekcie Fundacji Wspólnota Pokolen. Cyfrowa Biblioteka Medialna Edukacja jest portalem internetowym w formie biblioteki cyfrowej zawierającej wspomnienia, relacje i materiały świadków historii ze szczególnym uwzględnieniem osób zaangażowanych w działalność ruchów niepodległościowych w PRL.

W drugiej części programu nasze studio odwiedzi wrocławska pisarka i poetka Barbara Figiel, która podzieli się informacjami na temat swojego najnowszego zbioru opowiadań pt. „Opowiadania lżejsze od powietrza". Znajdziemy w nim m.in. historie o starych ciotkach, które za napad na kantor wylądowały w więzieniu, o gadającym kocie i o realiach komunistycznej Rosji. Będzie to też świetna okazja, aby porozmawiać z autorką o całości jej dotychczasowego dorobku.

W ostatniej części audycji w studiu Radia Wrocław Kultura porozmawiamy z Maciejem Mikurdą - promotorem książki Rafała Tumskiego pt. "Rozewrzeć światłem". Historia opoisująca losy bohatera podążającego wrocławskim szlakiem tajmeniczego Zakonu Nolariuszy została wydana pośmiertnie. Rafał Tumski zapisał ją odręcznie. Autor zmarł w kwietniu 2009 w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach, oficjalnie w wyniku przedawkowania narkotyków.

DAB+ Literatura

czwartek, godz. 16:00-19:00 (powtórka w piątek między 9:00 a 12:00)

Jacek Antczak, Bartosz Synowiec

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama