Jest nowy numer Emocji - magazynu Radia Wrocław Kultura [POCZYTAJ]

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-02-14 16:00 | Zmodyfikowano: 2018-02-14 16:00

Jerzy Węgrzyn rozmawia o najważniejszych piosenkach polskiego rocka z autorami księgi prezentującej w faktach i anegdotach historie przebojów wielkich i małych. Ewa Zając zachęca dolnośląskich wykonawców do zgłoszeń do wiosennej Muzycznej Bitwy, Andrzej Jóźwik radzi, jak zaistnieć na scenie muzycznej. A Grzegorz Chojnowski - w stulecie urodzin Leonarda Bernsteina - relacjonuje ciekawe życie i fascynującą twórczość mistrza.

Są wywiady: z Anną Brzezińską (pierwszą damą polskiej fantastyki, która skręciła w stronę historii - ale, spokojnie, 'Córki Wawelu' to fantastyczna powieść), z Natalią Grosiak z Mikromusic, która wyłamuje się z szaleńczego wyścigu po fit-urodę. Terence Blanchard - gigant jazzowej trąbki - ujawnia Michałowi Kwiatkowskiemu m.in. że na jego kolejnej płycie ukaże się utwór poświęcony Hendrixowi).

Opowiadamy o wrocławskich teatralnych premierach tego roku, realizowanych na podstawie wielkiej literatury: 'Genialnej przyjaciółki' Eleny Ferrante, 'Dumy i uprzedzenia' Jane Austen oraz 'Blaszanego Bębenka' Guentera Grassa. Nie brakuje akcentów filmowych. Krzysztof Majewski pisze z wałbrzyskiego planu 'Ciemno, prawie noc'.

Jest też konkurs, w którym do wygrania odbiornik z cyfrowym systemem DAB+. Na ostatniej stronie drukujemy także ramowy program Radia Wrocław Kultura.

Darmową gazetę można tradycyjnie znaleźć w instytucjach kultury we Wrocławiu oraz TUTAJ - w wersji elektronicznej.

Przypominamy, że zapowiedzi bieżących audycji publikujemy na stronie www.radiowroclaw.pl i www.radiowroclawkultura.pl, gdzie można nas również oglądać w wysokiej jakości transmisji ze studia.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.