Sztuka w RWK: Sztuka w biurze, fotografia w MWW, nowa galeria na pl. Kościuszki i MD_S na Nadodorzu [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-02-09 16:01 | Zmodyfikowano: 2018-02-09 16:15
A|A|A

Trwa kolejna odsłona projektu Sztuka w Biurze. W IdeaPlace prezentowane są (słowo)obrazy inspirowane prawdziwymi wnętrzami poddanymi swobodnej interpretacji i malarskiej wizji. Wernisaż był też okazją do wzięcia udziału w home decor swap, czyli wymianie wszystkich rzeczy związanych z dekoracją i wyposażeniem naszych domów. Szczegóły zdradza autorka Marta Szymczakowska

Posłuchaj całej rozmowy:


Na poziomie 1 w Muzeum Współczesnym Wrocław rozpoczęła się ekspozycja Katarzyny Ramockiej. Wystawa jest kontynuacją realizowanych przez artystkę w poprzednich latach projektów związanych z matką. Opowiada historię trzech kobiet, traktuje o sile ich uczuć, strachu, bliskości, a także o zmianach, które wpłynęły na ich więź. O "Nie żałuję, że wcześniej nas nie było" wraz z artystką porozmawiamy około 16:45.

Posłuchaj całej rozmowy:


Joanna Woziwodzka i Monika Idzikowska zapraszały do nowej galerii sztuki. Z Domaru na plac Kościuszki przeniosła się właśnie Vivid Gallery. Nowe miejsce ma łączyć prezentację i sprzedaż dzieł sztuki z projektowaniem i aranżacją wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Posłuchaj całej rozmowy:


Na Nadodrzu od niemal siedmiu lat działa MD_S - galeria sztuki współczesnej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Niemal co roku zmienia się grupa kuratorów, którzy mają szansę na poprowadzenie galerii na swój sposób. O swoich pomysłach i wystawach mówią Daria Pyrchała i Janek Głąb.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama