Wrocław: Pseudokibicowska grupa narkotykowa rozbita

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-02-10 13:30 | Zmodyfikowano: 2018-02-10 13:30
Wrocław: Pseudokibicowska grupa narkotykowa rozbita - fot. dolnoslaska.policja.gov.pl
fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z Wydziałów dz. Przestępczości Pseudokibiców, dw. z Przestępczością Narkotykową oraz Kryminalnego, wspierani przez policjantów Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo - Śledczego wrocławskiej komendy miejskiej, w wyniku prowadzonych działań, rozpracowali narkotykową grupę przestępczą, wywodzącą się ze środowiska pseudokibicowskiego.

W wyniku realizacji, przeprowadzonej w ostatnich dniach, w kilku miejscach, na terenie powiatu wrocławskiego, w związku z postanowieniami Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, policjanci zatrzymali członków grupy narkotykowej, a wśród nich jednego z liderów tzw. bojówki wrocławskich pseudokibiców.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli blisko 2 kilogramy marihuany, amfetaminy, haszyszu oraz MDMA. Wartość zabezpieczonych substancji to blisko 75 tys. złotych. Ponadto zabezpieczono blisko 120 tys. złotych gotówki w walucie polskiej i zagranicznej, pochodzącej z handlu środkami odurzającymi, a także wagi do porcjowania narkotyków.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, w zależności od roli odgrywanej w tym przestępczym procederze, Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu przedstawiła już zatrzymanym zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu środkami odurzającymi oraz prania pieniędzy pochodzących z narkotyków. Jak wynika z zebranego materiału, tylko w 2017 roku grupa wprowadziła do obrotu, głównie w środowisku pseudokibicowskim, ponad 22 kilogramy środków odurzających.

Wobec 5 z podejrzanych, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za czyny, o które zatrzymani są podejrzani, w świetle obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego, grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.