Kolejny dzień fatalnej jakości powietrza we Wrocławiu

Przemek Gałecki | Utworzono: 2018-02-10 12:17 | Zmodyfikowano: 2018-02-10 12:19
A|A|A

Według danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska jakość powietrza we Wrocławiu jest dziś bardzo zła – chodzi przede wszystkim o pyły PM 2,5 i PM 10. Rakotwórcze drobinki, które przenikają do naszych płuc, a następnie do krwiobiegu i mózgu. Smog jest niezwykle niebezpieczny, także dlatego, że niewidoczny.

- Gdyby Pan mi nie powiedział to nawet bym nie wiedział, że był taki smog - mówi jeden z mieszkańców:

- Dużo czasu spędzam na dworze i nie czułem różnicy

- Jest źle, tak chyba nie powinno być - mówią kolejni wrocławianie:

Osoby starsze, dzieci i osoby mające problemy z oddychaniem powinny ograniczyć wyjścia z domu. Według wyliczeń naukowców smog we Wrocławiu przyczynia się do tysiąca zgonów rocznie.

Przeczytaj także:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~instalator
2018-02-26 21:11:49
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przecież to jest komin ekologicznego pieca gazowego 5 klasy z wkładem ze stali nierdzewnej z którego wydobywa się w początkowej fazie tuż po włączeniu widoczna na zamieszczonej fotce... para wodna !!!
~Karol
2018-02-11 10:54:11
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Banda oczyszczaczowa próbuje na nas zarobić. Nie dajcie się! Sprawdźcie ranking oczyszczaczy pl.
~Pit71wrocław
2018-02-11 08:34:56
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wrocław najbardziej zanieczyszczony nna świecie.... oj bo kojfnē ze śmiechu..... A gdzie Mexico city, Szanghaj, Pekin i inne ptysie.... Zgadzam siē, ze powietrze we Wrocławiu nie jest czyste, oczywista oczywistość, ale w samej Polsce sä miejsca wyżej w tym rankingu, więc do pierwszego miejsca na świecie nam daleko.
~Żerniki
2018-02-10 17:43:24
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -1
W piątek wieczorem byłem w sklepie i pakowałem zakupy do auta. Na dworze byłem w sumie może z 10 minut. Mimo to podrażnione gardło, w nocy nie mogłem spać, rano głowa boli jak przy kacu. Otworzyłem balkon na chwilę - oczyszczacz oszalał, wskaźnik zanieczyszczeń czerwony na maksa. Tragedia, ludzie, co robicie, to jest zbiorowe rozszerzone samobójstwo.
~krz
2018-02-10 16:31:48
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kiedyś węgiel był tańszy i ludzi było stać na kupowanie węgla lepszej jakości, Teraz ludzi nie stać, zlikwidowano kopalnie w Walbrzychu gdzie jest najlepszy węgiel, a producenci kombinują tylko jak wcisnąć ludziom odpadki jako jakieś markowe pseudo ekologiczne ekogroszki.
~wrocek
2018-02-10 14:48:18
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie ma żadnego smogu we Wrocławiu, to są bzdury! Na tym zdjęciu powyżej widać odprowadzenie spalin rurą ze stali nierdzewnej z instalacji pieca gazowego !:)))
~WROCŁAWIANIN
2018-02-10 14:12:49
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Niestety przyczyn smogu jest wiele. Po pierwsze ludzie palą słabej jakości węglem a niektórzy palą co popadnie, np. opony czy plastik!!! Za to powinny być surowe kary tylko jak zweryfikować i udowodnić kto i kiedy czym palił? Po drugie dużo w szczególności starszych ludzi bagatelizuje problem smogu, tłumacząc po prostacku, że skoro ,,dziadkowie tak palili, rodzice też i nic im nie jest to problemu nie ma". Błąd, problem jest! Ludzie nieinteligentni bądź nieuświadomieni nie zdawają sobie sprawy, że jest coraz więcej osób z chorobami układu oddechowego, czy alergiami wywołanych właśnie m.in. z powodu smogu o którym wiele lat milczano. Po drugie co z tego, że auta mają coraz mniejszą emisję spalin jak jest ich więcej niż dawniej a producenci manipulują pomiarem emisji spalin podając zaniżone wartości.
~hitler był lewakiem
2018-02-10 13:40:32
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 6
A ta gnida Dupkiewicz zamiast zająć się smogiem to jest zajęty lizaniem dupska ambasador Izraela! Wybudujmy jeszcze 6 stadionów na skalę naszych możliwości! Niech będzie pięknie, tęczowo i postępowo za grube miliardy! To nic, że giniemy od smogu, przynajmniej jest kolorowo!
~ekolog
2018-02-10 13:35:27
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Fontanny nie pomagaja?