Superliga: Pewne zwycięstwo Zagłębia

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-02-11 18:33

Lubinianie źle weszli mecz, zdobywając pierwszą bramkę dopiero w piątej minucie za sprawą Arkadiusza Moryty. W tym momencie goście mieli na swoim koncie już trzy bramki. Miedziowi szybko się otrząsnęli i doprowadzili do remisu po 3. W dziesiątej minucie lubinianie wyszli na pierwsze prowadzenie, po atomowym rzucie z drugiej linii w wykonaniu Mikołaja Szymyślika. Później było jeszcze lepiej. Po kwadransie na tablicy wyników mieliśmy 9:6 dla gospodarzy. Ton pierwszej części spotkania nadawali Arkadiusz Moryto po stronie Zagłębia i Stanisław Makowiejew po stronie Piotrkowianina. Lubinianie ostatni kwadrans zagrali zdecydowanie lepiej od rywali, w bramce znakomicie radził sobie Jakub Skrzyniarz i do przerwy miedziowi prowadzili różnicą trzech bramek.

Drugą połowę lubinianie zaczęli zdecydowanie lepiej niż pierwszą. Kolejne piłki odbijał golkiper Zagłębia i pięć minut po zmianie stron mieliśmy 18:12. Pięć minut później podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera głównie dzięki skutecznym kontratakom i interwencjom Jakuba Skrzyniarza prowadzili 22:14. W 42. minucie w seniorskiej drużynie Zagłębia zadebiutował Marcel Sroczyk. Pięć minut później wychowanek Zagłębie zdobył swoją pierwszą bramkę z rzutu karnego i miedziowi prowadzili już dziesięcioma bramkami – 25:15. Tak zdecydowana przewaga pozwoliła gospodarzom do końca meczu kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrać zdecydowanie i zasłużenie.

MVP meczu: Jakub Skrzyniarz (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:23 (14:11)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki – Stankiewicz 2, Kużdeba 2, Mrozowicz 5, Pawlaczyk , Szymyślik 4, Sroczyk 1, Pietruszko , Moryto 7, Dudkowski 2, Dawydzik 2, Da Silva Mollino 3.

Piotrkowianin: Schodowski, Procho, Pyrka – Kowalczyk, Mróz 1, Urbański 2, Iskra 6, Góralski 4, Szczepaniak, Surosz 1, Andreou 1, Pożarek , Achruk, Makowiejew 5, Tórz 3, Rutkowski.