Zagłębie zatrzymało Piotrkowianina

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-09-27 06:15

Pierwsza akcja Miedziowych zakończyła się trafieniem Jakuba Morynia, ale chwilę później z karnego wyrównał Marcin Szopa. Początek meczu to uważna gra w obronie z obu stron, co było efektem niskiego wyniku. W dziesiątej minucie na tablicy widniało 3:1 dla gospodarzy, którzy wykorzystali grę w przewadze. Dobra gra w defensywie, podparta udanymi interwencjami Marcina Schodowskiego sprawiły, że inicjatywa należała do Miedziowych. Nie minął kwadrans, a o czas dla Piotrkowianina poprosił Bartosz Jurecki. W tym czasie piotrkowska drużyna miała na swoim koncie zaledwie dwie bramki i nie mogła znaleźć sposobu na dobrze funkcjonującą obronę Zagłębia. Wskazówki trenera przyniosły efekt, i w niespełna trzy minuty przyjezdni zmniejszyli straty do jednego trafienia – 6:5. Później znów do głosu doszli podopieczni Jarosława Hipnera i Marcina Schodowskiego, lubinianie grali do pewnej piłki, postawili mur w obronie, a w ataku wykorzystywali nadarzające się okazje. Końcówka pierwszej połowy to dominacja Zagłębia, które do przerwy wygrywało 14:11.

W drugiej połowie lubinianie utrzymywali wysoki poziom, szczególnie w obronie, dzięki czemu utrzymywali kilkubramkową przewagę nad rywalami. Goście starali się zniwelować straty, jednak na posterunku był Marcin Schodowski. W ofensywie brylował Roman Chychykalo, a grę przyjezdnych starał się ciągnąć duet Pacześny-Szopa, ale na dobrze dysponowaną defensywę gospodarzy było to za mało. Dziesięć minut przed końcem Zagłębie wygrywało już 25:18 i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Lubinie. Końcówka upłynęła pod znakiem koncertowej gry Miedziowych, którzy grali efektownie, kończąc kolejne wrzutki oraz efektywnie, co dało wygraną.

MVP: Marcin Schodowski (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:25 (14:11)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz, Moryń 6, Gębala 4, Sroczyk 3, Pietruszko 1, Marciniak 4, Hajnos 3, Bogacz 4, Drozdalski, Adamski 1, Iskra, Bekisz, Chychykalo 6.

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Wawrzyniak, Jędraszczyk 3, Doniecki 1, Stolarski 1, Matyjasik, Babicz 2, Szopa 5, Swat 1, Surosz, Pożarek, Mosiołek 3, Mastelarz 3, Pacześny 6.