Zagłębie zatrzymało Piotrkowianina

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-09-27 06:15

Pierwsza akcja Miedziowych zakończyła się trafieniem Jakuba Morynia, ale chwilę później z karnego wyrównał Marcin Szopa. Początek meczu to uważna gra w obronie z obu stron, co było efektem niskiego wyniku. W dziesiątej minucie na tablicy widniało 3:1 dla gospodarzy, którzy wykorzystali grę w przewadze. Dobra gra w defensywie, podparta udanymi interwencjami Marcina Schodowskiego sprawiły, że inicjatywa należała do Miedziowych. Nie minął kwadrans, a o czas dla Piotrkowianina poprosił Bartosz Jurecki. W tym czasie piotrkowska drużyna miała na swoim koncie zaledwie dwie bramki i nie mogła znaleźć sposobu na dobrze funkcjonującą obronę Zagłębia. Wskazówki trenera przyniosły efekt, i w niespełna trzy minuty przyjezdni zmniejszyli straty do jednego trafienia – 6:5. Później znów do głosu doszli podopieczni Jarosława Hipnera i Marcina Schodowskiego, lubinianie grali do pewnej piłki, postawili mur w obronie, a w ataku wykorzystywali nadarzające się okazje. Końcówka pierwszej połowy to dominacja Zagłębia, które do przerwy wygrywało 14:11.

W drugiej połowie lubinianie utrzymywali wysoki poziom, szczególnie w obronie, dzięki czemu utrzymywali kilkubramkową przewagę nad rywalami. Goście starali się zniwelować straty, jednak na posterunku był Marcin Schodowski. W ofensywie brylował Roman Chychykalo, a grę przyjezdnych starał się ciągnąć duet Pacześny-Szopa, ale na dobrze dysponowaną defensywę gospodarzy było to za mało. Dziesięć minut przed końcem Zagłębie wygrywało już 25:18 i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Lubinie. Końcówka upłynęła pod znakiem koncertowej gry Miedziowych, którzy grali efektownie, kończąc kolejne wrzutki oraz efektywnie, co dało wygraną.

MVP: Marcin Schodowski (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:25 (14:11)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz, Moryń 6, Gębala 4, Sroczyk 3, Pietruszko 1, Marciniak 4, Hajnos 3, Bogacz 4, Drozdalski, Adamski 1, Iskra, Bekisz, Chychykalo 6.

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Wawrzyniak, Jędraszczyk 3, Doniecki 1, Stolarski 1, Matyjasik, Babicz 2, Szopa 5, Swat 1, Surosz, Pożarek, Mosiołek 3, Mastelarz 3, Pacześny 6.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.