Międzynarodowy żużel wraca na Stadion Olimpijski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-02-14 08:30 | Zmodyfikowano: 2018-02-14 08:30

Wrocław ma duże tradycje w organizacji zawodów żużlowych dużej międzynarodowej rangi. Jako pierwsze polskie miasto gościł uczestników indywidualnego cyklu Grand Prix, organizował także finały Drużynowego Pucharu Świata. Po raz ostatni światowa elita ścigała się na torze zmodernizowanego Stadionu Olimpijskiego latem ubiegłego roku podczas zawodów w ramach The World Games 2017.

Teraz domowy obiekt Betardu Sparty będzie gospodarzem zawodów FIM Speedway of Nations. To nowy cykl, który zastąpi rozgrywany od 2001 roku Drużynowy Puchar Świata. Zawody będą przypominać dawne rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata Par, gdzie w poszczególnych wyścigach startowało po dwóch przedstawicieli drużyn narodowych. W Pucharze Świata Polacy panowali niemal niepodzielnie – w ostatnich trzynastu latach triumfowali aż ośmiokrotnie. Teraz rywalizacja ma być bardziej zacięta, co ma zwiększyć atrakcyjność zawodów.

W rywalizacji najlepszych par weźmie udział piętnaście reprezentacji narodowych, które zmierzą się w dwóch półfinałach, a następnie w dwudniowym finale we Wrocławiu. Polacy jako gospodarze mają zagwarantowany start w zawodach finałowych.

Finały FIM Speedway of Nations potrwają dwa dni – zawody odbędą się w piątek, 8 czerwca oraz w sobotę, 9 czerwca 2018 r. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ma rozpocząć się w kwietniu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.