Niespodzianka w derbach! KPR wygrywa z wicemistrzem Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-02-14 21:45 | Zmodyfikowano: 2018-02-14 21:45

Pierwsza część derbowej potyczki miała bardzo wyrównany przebieg. Częściej na prowadzeniu były wicemistrzynie Polski, ale przewaga lubinianek nie przekroczyła dwóch goli. Duża w tym zasługa defensywy drużyny z Kobierzyc i dobrej gry jej bramkarki Moniki Ciesiółki. Szczypiornistki Metraco Zagłębia nie były gorsze w bronieniu dostępu do bramki Moniki Wąż i pierwsza połowa zakończyła się remisem 9:9.

Po zmianie stron zacięta walka trwała jeszcze przez 10 minut. Potem nastąpił przełomowy moment meczu. Miedziowe zatrzymały się w ofensywie, a ich rywalki seryjnie rzucały bramki. Po trafieniach kolejno: Kaźmierskiej, Jakubowskiej, Dąbrowskiej, Anny Mączki, Skalskiej i ponownie Dąbrowskiej z wyniku 12:12 zrobiło się 12:18 dla gości. Lubinianki w tym okresie popełniały mnóstwo prostych błędów, a po nielicznych rzutach piłka trafiała w obramowanie bramki lub padała łupem bramkarek KPR. Strzelecki impas Metraco Zagłębia przerwała dopiero w 50. minucie Małgorzata Mączka. Jej kolejne trafienie pozwoliło miejscowym zmniejszyć straty do 4 goli. Przewaga gości mogła być jeszcze bardziej zagrożona, ale chwilę później z rzutu karnego pomyliła się  Adrianna Górna.

Zawodniczki Edyty Majdzińskiej nie dały sobie odebrać prowadzenia. Do zwycięstwa drużyny z Kobierzyc przyczyniła się seria trafień w końcówce Marty Dąbrowskiej, do której trafił tytuł MVP meczu.

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 18:25 (9:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 2, M. Mączka 3, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Górna 1, Piechnik 1, Belmas, Jochymek 2, Pielesz, Milojević 5.

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 5, Skalska 2, A. Mączka 3, Janczak, Wesołowska 3, Kaźmierska 2, Wiertelak 1, Charzyńska, Walczak, Dąbrowska 7, Michalak 2.

MVP meczu: Marta Dąbrowska (KPR).