Finał Pucharu Polski bez koszykarzy Turowa

Gregor Niegowski | Utworzono: 2018-02-17 18:30 | Zmodyfikowano: 2018-02-17 18:00

Aż trudno uwierzyć, że koszykarzy PGE Turowa Zgorzelec zabraknie w finale Pucharu Polski. Koszykarze z Dolnego Śląska przystępowali do ostatniej kwarty prowadząc 7 oczkami. Ostatecznie to zgorzelczanie przegrali całe spotkanie 72:79.

Defensywa Turowa nie mogła poradzić sobie ze świetnie dysponowanym tego dnia Karolem Gruszeckim. Skrzydłowy z Torunia zdobył aż 26 punktów dla swojej drużyny.

Początek meczu był bardzo wyrównany, dopiero po przerwie zaznaczać zaczęła się przewaga Turowa. Na zakończenie trzeciej kwarty zespół z Dolnego Śląska prowadził już 58:51.

Wszystko posypało się w grze Turowa w ostatniej odsłonie. Już na początku kwarty rywali zdobyli 8 punktów i po 2 minutach już prowadzili. Zaskoczenie koszykarze Turowa nie mogli też znaleźć odpowiedzi na dobrą defensywę zespołu z Torunia. Rywale wykorzystali swoje szanse w ataku i ostatecznie wygrali 79:72.