Zagłębie przegrało w Płocku z Wisłą

Gregor Niegowski | Utworzono: 2018-02-17 17:33 | Zmodyfikowano: 2018-02-17 17:36

Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali kolejny mecz w 2018 roku. Przed tygodniem ulegli u siebie Legii Warszawa 2:3, tym razem zostali pokonani w Płocku przez Wisłę.

Ten mecz mógł rozpocząć się wybornie dla piłkarzy Mariusz Lewandowskiego.

W 8. minucie mecz goście przeprowadzili szybką kontrę. Mares świetnie podał do Starzyńskiego, ten oddał Pawłowskiemu, ale skrzydłowy Zagłębia trafił w poprzeczkę.

Między słupkami świetnie prezentował się debiutujący Dominik Hładun. Bronił przed przerwą groźne strzały Silicia i Kante.

Wisła Płock objęła prowadzenie już na początku drugiej połowy. W 47. minucie do siatki Zagłębia trafił Kante. Napastnik gospodarzy nie zastanawiał się, otrzymał dobrze dorzuconą piłkę w pole karne i od razu z woleja oddał strzał. Bramkarz Zagłębia nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji.

Kante podwyższył na 2:0 w 87. minucie. Dośrodkował Reca do wbiegającego w pole karne napastnika Wisły i Gwinejczyk strzałem w długi róg pokonał Dominika Hładuna.

Zagłębie w drugiej połowie głównie broniło dostępu do własnej bramki, nie było w stanie powalczyć o dobry wynik.

Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Jose Kante (48), 2:0 Jose Kante (87).