Wtorek na igrzyskach: Skoczkowie odebrali medale. Występ Kamili Żuk w biathlonowej sztafecie

BT, IAR, PAP | Utworzono: 2018-02-20 15:31

Olimpijski dzień zaczęliśmy od rywalizacji part tanecznych w łyżwiarstwie figurowym. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajęli 14. miejsce. Polska para utrzymała pozycję po programie krótkim otrzymując łączną notę 161,35 pkt. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir (206,07 pkt). Drugie miejsce zajęli Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron (205,28 pkt), a trzecie amerykańskie rodzeństwo Maia i Alex Shibutani (192,59 pkt).

Potem przyszedł najmilszy moment dnia czyli obiór medali przez naszych skoczków, którzy zajęli wczoraj trzecie miejsce w konkursie drużynowym na dużej skoczni. Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch otrzymali je z rąk członkini MKOl Norweżki Kristin Kloster Aasen w towarzystwie prezesa norweskiej federacji narciarskiej Erika Roeste.

Wracając do sportowej rywalizacji to dobrze spisali się nasi przedstawiciele w short tracku. Zarówno Magdalena Warakomska na 1000 metrów jak i Bartosz Konopko na 500 metrów awansowali do ćwierćfinałów, które odbędą się w czwartek.

Dziś medale przyznano natomiast m.in w biathlonowej sztafecie mieszanej. Mistrzami olimpijskimi zostali Francuzi, którzy wyprzedzili Norwegów i Włochów. Polska sztafeta zajęła 16 miejsce. Magdalena Gwizdoń zakończyła swoją zmianę na 7. miejscu, tę pozycję utrzymała pochodząca z Wałbrzycha Kamila Żuk. Niestety nasi panowie biegli znacznie wolniej i mimo dobrego strzelania nie zdołali utrzymać miejsca w "10" . Andrzej Nędza-Kubiniec zakończył swoją zmianę na 12. miejscu. Grzegorz Guzik zakończył udział naszej sztafety mieszanej na 16. pozycji.

W kombinacji norweskiej (skoki na dużym obiekcie i bieg na 10 kilometrów) wielki triumf odnieśli Niemcy. Johannes Rydzek został mistrzem olimpijskim, Fabian Riessle wywalczył wicemistrzostwo, a Eric Frenzel zdobył brąz. Najlepszy z Polaków - Szeczpan Kupczak był 25. 29. miejsce zajął Paweł Słowiok, 33. Adam Cieślar, a Wojciech Marusarz nie ukończył zawodów.