Pjongczang: Dziś Polskę reprezentują tylko panczeniści

BT, PAP | Utworzono: 2018-02-23 07:15
A|A|A

Zmagania w łyżwiarstwie szybkim zaplanowano na godzinę 11 czasu polskiego. Trudno spodziewać się sukcesu biało-czerwonych. W tym sezonie Pucharu Świata najwyższą lokatę zajął Kłosiński, który był 11. w styczniu w Erfurcie.

Wśród kandydatów do złotego medalu są przede wszystkim dominujący w tej dyscyplinie Holendrzy, m.in. Kai Verbij i Kjeld Nuis, ale szyki "Pomarańczowym" może pokrzyżować Havard Holmefjord Lorentzen. Norweg trzykrotnie stanął na podium w tym sezonie PŚ.

Ciekawie zapowiadają się półfinały męskiego turnieju hokeja na lodzie. O 8.40 Czesi zmierzą się z Olimpijczykami z Rosji, a o 13.10 mistrzowie z Soczi Kanadyjczycy zagrają z Niemcami, którzy niespodziewanie wyeliminowali wcześniej Szwecję.

Na 7.35 zaplanowano mecz o trzecie miejsce męskiego turnieju curlingu. Zagrają w nim Szwajcarzy oraz triumfatorzy trzech ostatnich olimpiad Kanadyjczycy, którzy niespodziewanie ulegli w półfinale Amerykanom.
Kobiety powalczą z kolei o awans do finału w tej dyscyplinie. Reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Japonią, a Szwecja - z Wielką Brytanią.


Dziś także rywalizacja solistek w programie dowolnym w łyżwiarstwie figurowym, bez udziału Polek. Faworytką jest reprezentantka Olimpijczyków z Rosji Alina Zagitowa, która w programie krótkim pobiła rekord świata wynikiem 82,92 punktu. Druga jest jej rodaczka Jewgienia Miedwiediewa - 81,61, a trzecia Kanadyjka Kaetlyn Osmond - 78,87.

Szansę na zdobycie czwartego złotego medalu będzie miał francuski biathlonista Martin Fourcade. O 12.15 rozpocznie się rywalizacja sztafet 4x7,5 km bez udziału Polaków. Wydaje się jednak, że o złoty medal walczyć będą głównie Norwegowie i Niemcy.

Za nami już natomiast jedna medalowa konkurencja. Kanadyjka Kelsey Serwa została mistrzynią olimpijską w skicrossie - konkurencji narciarstwa dowolnego. Po srebro sięgnęła jej rodaczka - Brittany Phelan, a po brąz - Szwajcarka Fanny Smith.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama