WYBIEGAJMY MARZENIA!

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2018-02-23 11:22 | Zmodyfikowano: 2018-02-23 11:24
A|A|A

13 maja 2018 roku już po raz czwarty będziemy mogli wziąć udział we Wrocławskim Biegu Akademickim, który odbędzie się w Parku Grabiszyńskim. Jak co roku cel jest szczytny. W poprzedniej edycji aż 1000 biegaczy pokazało że warto pomagać w sportowym stylu.

Wydarzenie organizowane jest przez Informację Kulturalno-Sportową Studentów działającą przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Powstało w celu propagowania aktywności fizycznej w okresie juwenaliowym. Skierowane jest jednak nie tylko do studentów, a wszystkich biegaczy z całej Polski, którzy chcą aktywnie spędzić swój czas. Podczas biegu uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się na dwóch dystansach – 5 i 10 km oraz w dwóch kategoriach – OPEN i STUDENT. Całemu wydarzeniu poza głównym punktem imprezy towarzyszą specjalnie przygotowane atrakcje i rozwinięte miasteczko biegowe.

Jednak to nie przekroczenie linii mety w jak najszybszym czasie jest najważniejsze. Wrocławski Bieg Akademicki jest przede wszystkim wydarzeniem charytatywnym. Organizatorzy głęboko wierzą, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i nieść pomoc poprzez aktywność fizyczną. W tym roku cały dochód zostanie przekazany dla Ewy, studentki z Wrocławia, która jako dziecko zachorowała na złośliwy nowotwór kości i zbiera pieniądze na wymarzoną protezę nogi.

Jeżeli chcesz bawić się i pomagać obserwuj wydarzenie na Facebooku oraz zapisz się na biegakademicki.pl/zapisy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama