"Trzej muszkieterowie" jadą na XXV Bydgoski Festiwal Operowy

mat. prasowe | Utworzono: 2018-03-01 14:00 | Zmodyfikowano: 2018-03-01 14:00
A|A|A

ot. Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol

Musical w reż. Konrada Imieli z muzyką Krzesimira Dębskiego będzie jedynym - poza "Romeo i Julią" Opery Nova, premierą gospodarzy - polskim spektaklem w tej edycji festiwalu. "Muszkieterów" zagramy 24 i 25 kwietnia, bilety na festiwalowe pokazy będą do nabycia w kasach Opery Nova w Bydgoszczy od 19 marca.  Na macierzystej, wrocławskiej scenie można zobaczyć "Trzech muszkieterów" w dniach 13-15 kwietnia.

Dwa lata temu gościliśmy na Festiwalu Operowym z "Mistrzem i Małgorzatą", spektakl Wojciecha Kościelniaka z muzyką Piotra Dziubka został doskonale przyjęty przez bydgoską publiczność i krytykę: grany przy nadkomplecie widzów, nazwany został wówczas jednym z największych artystycznych i frekwencyjnych sukcesów festiwalu.

Bydgoski Festiwal Operowy odbywa się od 1994 roku i jest najszerszym dziś w Polsce przeglądem oper, operetek, musicali i spektakli baletowych. Tegoroczna edycja potrwa od 21 kwietnia do 5 maja, a poza "Muszkieterami" zobaczyć będzie można w Bydgoszczy spektakle z Niemiec, Danii, Bułgarii i Słowacji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama