Wicemistrz Polski na drodze Impelu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-03-05 10:00 | Zmodyfikowano: 2018-03-05 10:00

Grot Budowlani Łódź to obecnie czwarta drużyna sezonu. Siatkarkom z Łodzi udało się zdobyć 37 punktów i o 5 oczek wyprzedzają swoich najbliższych rywali, którzy mogą zagrozić podopiecznym Błażeja Krzyształowicza w osiągnięciu strefy medalowej tego sezonu. Na swoim koncie mają 12 zwycięstw, a niektóre z siedmiu porażek to efekt nierównej gry zespołu podczas meczów z drużynami teoretycznie słabszymi.

Siatkarki z Łodzi w tym sezonie zdobyły już Superpuchar Polski, gdzie okazały się lepsze od ekipy mistrzyń Polski – Chemika Police. Teraz coraz śmielszym krokiem dążą do zdobycia Pucharu Polski, a w gronie czterech finalistów – są jednym z faworytów Final Four, który zostanie rozegrany w Nysie już 10 i 11 marca. Trochę gorzej łodzianki spisały się w Lidze Mistrzyń, gdzie zajęły czwarte miejsce w swojej grupie. Na usprawiedliwienie drużyny można powiedzieć, że siatkarki z Łodzi trafiły do „grupy śmierci”, w której spotkały się z tuzami europejskiej siatkówki.

Faworytem dzisiejszej konfrontacji będą z pewnością rywalki Impelu. W swoim składzie mają wiele doświadczonych zawodniczek, jak Gabriela Polańska, Julia Twardowska, czy Martyna Grajber. Grę łodzianek napędza Kaja Grobelna, która notuje kolejny dobry sezon. W składzie gospodyń pojedynku zobaczyć będzie można także jedną z najlepszych środkowych w Polsce, byłą zawodniczkę Impelu Wrocław – Agnieszkę Kąkolewską.

Wrocławianki będą chciały odpowiedzieć swoją zespołowością. W ostatnich meczach to właśnie ten aspekt napędzał młody zespół do zwycięstwa. W zeszłą sobotę przerwana została passa zwycięstw, przegraną z brązowym medalistą mistrzostw Polski – Developresem SkyRes Rzeszów. Siatkarki Impelu swoją agresywną grę pokazały tylko w dwóch setach, jednego udało się wygrać, a ostatni – czwarty, zakończył się grą na przewagi.