Rolnicy składają wnioski o dotacje z UE

Elżbieta Osowicz, (IAR) | Utworzono: 2007-11-09 10:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pierwsi rolnicy pojawili się we wrocławskiej siedzibie ARiMR już w piątek rano. Na społeczną listę kolejkową zapisało się ok. 600 chętnych, co pozwoliło uniknąć gigantycznych kolejek i awantur wśród chętnych. Na rolników czeka 12 stanowisk.

Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, w całej Polsce, przed otwarciem oddziałów ARiMR rolnicy czekali w długich kolejkach. W Warszawie i Poznaniu przed oddziałami Agencji czekało ponad 2,5 tys. rolników. Około sześciuset stało przed oddziałem w Olsztynie.

Na ten rok Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 360 mln euro na dopłaty dla rolników. O przyznaniu środków decydować będzie kolejność złożonych wniosków. Stąd kolejki przed oddziałami Agencji.

Wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk zapewnił jednak, że wszyscy, którzy złożą wnioski mogą liczyć na pieniądze. Jeśli zabraknie tegorocznych środków, to realizowane będą wypłaty z pieniędzy na lata 2008 i 2009.

Jedna osoba będzie mogła złożyć tylko jeden wniosek. Agencja szacuje, że dziś i jutro wnioski o wsparcie złoży ponad 20 tysięcy rolników.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.