Dzień Otwarty na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2018-03-06 12:04 | Zmodyfikowano: 2018-03-06 12:04
A|A|A

fot. Tomasz Walków

Wydarzenie kierowane do uczniów zainteresowanych studiami na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu organizowane jest po raz drugi i będzie okazją do zapoznania się z warunkami rekrutacji i specyfiką samej uczelni. Na chętnych czekać będą przedstawiciele Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych z pakietem informacji dotyczących przyjęć. Prezentacji oferty edukacyjnej towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – oprowadzenia i wycieczki, pokoje zagadek czy fotobudka. W planach jest między innymi zwiedzanie muzeów Anatomii i Farmacji, Zakładu Patomorfologii (i tamtejszych sal sekcyjnych) oraz zajęcia w laboratoriach. W Zakładzie Technik Molekularnych uczestnicy dowiedzą się, jak ustala się ojcostwo, w Katedrze Analityki Medycznej poznają podstawy wykonywania morfologii krwi, a w Katedrze Zakładzie Technologii Postaci Leku przekonają się, na czym polega praca w aptece. Udział w zajęciach wymaga wcześniejszych zapisów.

Dzień Otwarty, który odbędzie się 9 marca 2018 roku, planowany jest w trzech lokalizacjach: od 9:00 do 12:00 na kampusie przy ul Borowskiej 213 (farmacja i analityka medyczna) oraz przy ul. Krakowskiej 26 (stomatologia). Na obu Wydziałach punktualnie o 9:00 rozpoczną się spotkania dotyczące rekrutacji, po których będzie można zwiedzić znajdujące się tam laboratoria i sale ćwiczeń. Zainteresowani wszystkimi kierunkami (lekarski, lekarsko-dentystyczny, dietetyka, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, analityka medyczna, farmacja) powinni odwiedzić Centrum Naukowej Informacji Medycznej (CNIM) przy ul. Marcinkowskiego 2-6 w godzinach od 12:00 do 16:00. 

W tych samych godzinach w holu CNIM odbywać się będzie Przegląd Organizacji Studenckich. W jego trakcie chętni będą mogli poddać się badaniu smokolizerem mierzącym zawartość tlenku węgla w płucach, zobaczyć, w jaki sposób przebiega udzielanie pierwszej pomocy na oddziałach intensywnej terapii oraz przekonać się, jakie skutki przynieść może wybuch bomby atomowej na podstawie teoretycznej symulacji.

Największą atrakcją Dnia Otwartego będzie możliwość zwiedzenia Centrum Symulacji Medycznej, które w tym dniu po raz pierwszy zostanie udostępnione osobom spoza uczelni.

CSM powstało w zabytkowym, czterokondygnacyjnym budynku Starego Kampusu Uniwersytetu Medycznego, w którym wcześniej mieściły się szpitalna pralnia, kuchnia i stołówka. Po przebudowie w ich miejscu znalazło się sześć sal wysokiej wierności, w których studenci będą mogli rozwijać swoje umiejętności na symulatorach. Zwiedzający zobaczą między innymi salę porodową z pracownią umiejętności położniczych, salę zabiegów resuscytacyjnych czy symulator karetki pogotowia. Zwiedzanie również będzie możliwe tylko dla osób, które dokonały wcześniejszych zapisów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama