Areszt za handel i posiadanie

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-03-07 16:00
A|A|A

Policjanci z powiatu polkowickiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w jego miejscu zamieszkania znaleźli ponad 800 porcji handlowych amfetaminy i marihuany, a także wagę elektroniczną i sprzęt do porcjowania. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące m.in. posiadania środków odurzających oraz ich wielokrotnego udzielania. Mężczyzna decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą wprowadzania i sprzedaży środków odurzających na terenie powiatu. Policjanci działając w jednym z mieszkań, na podstawie wcześniejszych czynności operacyjnych, zatrzymali 25-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 550 porcji handlowych amfetaminy i ponad 250 porcji handlowych marihuany. Znaleźli także wagę elektroniczną i sprzęt służący do porcjowania środków odurzających oraz przedmioty, których pochodzenia mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć. Był to m.in. rower oraz produkty oznaczone marką miejscowych sklepów, które mogą pochodzić z kradzieży.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez funkcjonariuszy w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu 25-latkowi zarzutów wielokrotnego udzielania substancji psychotropowych oraz odurzających, a także ich posiadania. Mężczyzna ten jest także podejrzany o kierowanie w stosunku do interweniujących policjantów gróźb odkręcenia gazu, a w konsekwencji wysadzenia budynku, w którym przebywał. Działanie to miało zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych.

Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10, a za kierowanie gróźb wobec funkcjonariusza publicznego, w celu zaniechania przez niego czynności służbowych, można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama