Wymyśl imię dla bezkręgowca - konkurs

| Utworzono: 2007-11-05 15:57 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Odkrycie nowego rodzaju bezkręgowców - brachylecithum glareoli na terenach wodonośnych MPWiK potwierdza, że w bliskiej odległości 700-tysięcznego miasta udało się zachować środowisko naturalne. Dokonała tego trójka naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego: Joanna Hildenbrand, Jerzy Okulewicz i Marcin Popiołek. Opisali oni gatunek, badając nornicę rudą.

Waga odkrycia, sensacja i korzyści poznawcze, jakie się z nimi łączą nie wykluczają jednak podejścia do nieznanego dotąd mieszkańca Wrocławia z przymrużeniem oka. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w naszej zabawie, prosimy o maile na adres [email protected] z propozycjami nazwy, która będzie bliższa naszej mowie a przy tym będzie kojarzyć się z Wrocławiem, w którym zamieszkało żyjątko. Konkurs rozstrzygniemy w piątek w samo południe. Nagrodą niechaj będzie wdzięczność mieszkańców miasta, którzy będą chcieli rozgłaszać odkrycie w świecie, nie łamiąc sobie przy tym języka.

Odkrycie wrocławskich naukowców zostało opublikowane już w prasie specjalistycznej. Oznacza to, że zostało wpisane na listę isniejących gatunków.

O brachylecithum glareoli możesz przeczytać również tutaj. Więcej pisze o odkryciu wrocławska spółka MPWiK (tutaj).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama