Pogoda: Dzisiaj do 15 stopni [SPRAWDŹ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-03-12 08:08
A|A|A

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Rozległy niż znad Morza Północnego, z systemem frontów atmosferycznych, będzie kształtował pogodę nad przeważającą częścią Europy, a tylko wschodnie peryferie kontynentu obejmie wyż znad Rosji. Do Polski napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne, morskie. Przewiduje się spadek, a po południu wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo miejscami, na ogół słabe opady deszczu, a po południu postępujące od zachodu regionu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C na zachodzie do 15°C na wschodzie regionu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, a w Kotlinie Kłodzkiej osiągający prędkość do 60 km/h, z kierunków południowych.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura od -1°C do 1°C. Wiatr dość silny i silny, po południu i w nocy od 50 km/h do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.


Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama