Policjanci z Wałbrzycha niewinni pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Piotr Kaszuwara, mk | Utworzono: 2018-03-14 12:49 | Zmodyfikowano: 2018-03-14 12:50
A|A|A

Paweł H. to jeden z policjantów, który został w październiku ub. roku skazany na 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz służby w policji przez 10 lat. Dziś sędziowie jednak nie podzielili stanowiska oskarżycieli o podwyższeniu kary mundurowemu. Wręcz przeciwnie.

Wałbrzych: Piotr G. zmarł po wyjściu z komisariatu. Jest wyrok dla jednego z policjantów

- To proces poszlakowy, nie mamy twardych dowodów, że do śmierci Piotra G. doszło w skutek pobicia na komisariacie. Istnieje prawdopodobieństwo, że śmiertelny w skutkach cios został zadany gdzie indziej - uzasadniał wyrok sędzia Konrad Wytrykowski:

Zdaniem prokuratury wątek późniejszego pobicia był badany i wykluczony - mówi prokurator Tomasz Orepuk:

Prokurator nie zgadza się z wyrokiem Sądu Apelacyjnego i zapowiada, że po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem skieruje wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy do Sądu Najwyższego. Obrona ani uniewinnieni prawomocnie policjanci nie chcieli komentować wyroku.

Dwaj byli wałbrzyscy funkcjonariusze byli oskarżeni o to, że w sierpniu 2013 zatrzymali, a następnie śmiertelnie pobili 35-letniego mieszkańca Wałbrzycha.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Śmierć w komisariacie w Wałbrzychu. Ruszył proces

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Aeqb
2018-05-19 11:53:38
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
"Mądrzy" komentatorzy i obrońcy sędziów, gdybyście choć trochę z nami wymiar sprawiedliwości od razu wychwycili byście że to ewidentne maskowanie winy policjantów. Śmierdzi to na kilometr. Skoro nie policjanci to dlaczego sąd nie zlecił dalszego śledztwa które powinno wyjaśnić co i kto było przyczyną śmierci??? Dlaczego z komendy został wypuszczony człowiek będący pod "mocnym wpływem alkoholu"? Z kogoś pod wpływem alkoholu bardzo łatwo poprzez zeznania przeciwnej strony tj. policjantów zrobić pijaczka i menela. Zadziwiający jest brak dociekliwości sądu
~Normalny
2018-03-20 07:43:54
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 2
No dobra ale skoro są niewinni to co z ich dalszą służbą w policji ? Jak to jest ze oskarżony policjant zostaje uniewinniony ale mimo to jest wyrzucany z policji. To jest chore. Jeżeli tak się postępuje to ja się nie dziwię że nie ma chętnych do tej służby skoro tak możesz zostać potraktowany.
~bob
2018-03-17 16:21:00
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zawsze tak jakos ci najbardziej pokrzywdzeni przez policjantów to maja kartoteki grube. Mnie tam jakoś nigdy nie zamkneli tylko kilka mandatów dostalem i to nie dlatego ze policjant byl zly tylko zlamalem przepisy. Ale nie zawsze winny jest policjant zapomniałem. tylko bez policji to by jeden z drugim z domu nie wyszedł.
~Zenek
2018-03-17 11:51:01
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szkoda tylko że tak obiektywnych sędziow jest mało i takie kwiatki trafiają na wokandy bo prokuratura ma statystyki do wypełniania !!! Nie ma dowodów nie ma kary !!! Dopóki nie jesteś skazany jesteś niewinny.
~niezawisły sąd
2018-03-17 10:40:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Bardzo merytoryczne uzasadnienie wyroku. Krótko i na temat. Są wątpliwości,nie da się ich usunąć. Ciekawe co teraz z policjantami.Ile ta sprawa już się ciągnie?
~funkcjonariusz
2018-03-17 06:31:42
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma dowodów - nie powinno być kary. Można swoje myśleć ale to tylko myśli poszlakowe. Gdyby facet był bity powinien wezwać Pogotowie sprzed komisariatu a nie dzwonić po kolegach.
~glina
2018-03-15 11:46:13
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 11
Zdecydowana większość policjantów to ludzie uczciwi,ale jak wszędzie także do nas trafiają czarne owce.Jak było w tym przypadku?Nie wiem.Nie było mnie przy tym,nie mam dostępu do akt. Niech niezawisły sąd analizuje materiał dowodowy i wydaje wyrok.Ktoś się nie zgadza z wyrokiem?Ma prawo się odwoływać wyżej.Tyle. Przestroga dla policjantów. Uważać,uważać i jeszcze raz uważać. Żeby nie wiem co,przestrzegać przepisów.Patologia to szczególna grupa zatrzymanych.Oni się wiecznie tłuką. Przed zatrzymaniem przez policję się bił,po zwolnieniu z policji się bił,nie mówiąc już o notorycznym pijaństwie i ćpaniu. Biegły potem już sam nie wie,która rana od czego i kiedy dokładnie mogła powstać. Wzywać do nich zawsze pogotowie i już. Nikt się nie będzie później ciągał po sądach. I jak widać,na dwoje babka wróżyła,bo jeden sędzia tak,a drugi tak. Po co nam to?
~po co sądy
2018-03-15 11:17:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Proponuję rozwiązać sądy skoro wszyscy wszystko wiedzą. Krzykacze będą decydować o tym czy ktoś jest winny czy nie. Ten kto będzie głośniej wrzeszczał i bardziej wyzywał będzie miał rację. W dzisiejszych czasach można sędziom jedynie współczuć.
~Teresa
2018-03-14 23:27:50
z adresu IP: (94.251.xxx.xxx)
Ocena: 7
Prorok chciał zrobić wynik na policmajstrach ale zdrowy rozsądek sędziego na szczęście zwyciężył.
~glina
2018-03-14 21:28:19
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Rozumiem,że ci wszyscy komentujący to naoczni świadkowie zdarzenia. Widzieli na własne oczy jak było naprawdę.
~psi wentel
2018-03-14 20:56:14
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -9
Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do wątpliwości da się usunąć takich sędziów, albo życie wyrówna rachunki i ktoś bliski pana sędziego spotka na swojej drodze takich policjantów. W przyrodzie nic nie ginie....
~Brawo
2018-03-14 19:30:19
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo Panie Sędzio!! Przywrocil Pan wkare w sprawiedliwość.
~ZenonSlupsk
2018-03-14 17:29:38
z adresu IP: (176.118.xxx.xxx)
Ocena: 8
Brawo. Prokurator chce karierę robić na policjantach.