Policjanci z Wałbrzycha niewinni pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Piotr Kaszuwara, mk | Utworzono: 2018-03-14 12:49 | Zmodyfikowano: 2018-03-14 12:50
A|A|A

Paweł H. to jeden z policjantów, który został w październiku ub. roku skazany na 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz służby w policji przez 10 lat. Dziś sędziowie jednak nie podzielili stanowiska oskarżycieli o podwyższeniu kary mundurowemu. Wręcz przeciwnie.

Wałbrzych: Piotr G. zmarł po wyjściu z komisariatu. Jest wyrok dla jednego z policjantów

- To proces poszlakowy, nie mamy twardych dowodów, że do śmierci Piotra G. doszło w skutek pobicia na komisariacie. Istnieje prawdopodobieństwo, że śmiertelny w skutkach cios został zadany gdzie indziej - uzasadniał wyrok sędzia Konrad Wytrykowski:

Zdaniem prokuratury wątek późniejszego pobicia był badany i wykluczony - mówi prokurator Tomasz Orepuk:

Prokurator nie zgadza się z wyrokiem Sądu Apelacyjnego i zapowiada, że po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem skieruje wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy do Sądu Najwyższego. Obrona ani uniewinnieni prawomocnie policjanci nie chcieli komentować wyroku.

Dwaj byli wałbrzyscy funkcjonariusze byli oskarżeni o to, że w sierpniu 2013 zatrzymali, a następnie śmiertelnie pobili 35-letniego mieszkańca Wałbrzycha.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Śmierć w komisariacie w Wałbrzychu. Ruszył proces

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Normalny
2018-03-20 07:43:54
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 1
No dobra ale skoro są niewinni to co z ich dalszą służbą w policji ? Jak to jest ze oskarżony policjant zostaje uniewinniony ale mimo to jest wyrzucany z policji. To jest chore. Jeżeli tak się postępuje to ja się nie dziwię że nie ma chętnych do tej służby skoro tak możesz zostać potraktowany.
~bob
2018-03-17 16:21:00
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zawsze tak jakos ci najbardziej pokrzywdzeni przez policjantów to maja kartoteki grube. Mnie tam jakoś nigdy nie zamkneli tylko kilka mandatów dostalem i to nie dlatego ze policjant byl zly tylko zlamalem przepisy. Ale nie zawsze winny jest policjant zapomniałem. tylko bez policji to by jeden z drugim z domu nie wyszedł.
~Zenek
2018-03-17 11:51:01
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szkoda tylko że tak obiektywnych sędziow jest mało i takie kwiatki trafiają na wokandy bo prokuratura ma statystyki do wypełniania !!! Nie ma dowodów nie ma kary !!! Dopóki nie jesteś skazany jesteś niewinny.
~niezawisły sąd
2018-03-17 10:40:42
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bardzo merytoryczne uzasadnienie wyroku. Krótko i na temat. Są wątpliwości,nie da się ich usunąć. Ciekawe co teraz z policjantami.Ile ta sprawa już się ciągnie?
~funkcjonariusz
2018-03-17 06:31:42
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma dowodów - nie powinno być kary. Można swoje myśleć ale to tylko myśli poszlakowe. Gdyby facet był bity powinien wezwać Pogotowie sprzed komisariatu a nie dzwonić po kolegach.
~glina
2018-03-15 11:46:13
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 12
Zdecydowana większość policjantów to ludzie uczciwi,ale jak wszędzie także do nas trafiają czarne owce.Jak było w tym przypadku?Nie wiem.Nie było mnie przy tym,nie mam dostępu do akt. Niech niezawisły sąd analizuje materiał dowodowy i wydaje wyrok.Ktoś się nie zgadza z wyrokiem?Ma prawo się odwoływać wyżej.Tyle. Przestroga dla policjantów. Uważać,uważać i jeszcze raz uważać. Żeby nie wiem co,przestrzegać przepisów.Patologia to szczególna grupa zatrzymanych.Oni się wiecznie tłuką. Przed zatrzymaniem przez policję się bił,po zwolnieniu z policji się bił,nie mówiąc już o notorycznym pijaństwie i ćpaniu. Biegły potem już sam nie wie,która rana od czego i kiedy dokładnie mogła powstać. Wzywać do nich zawsze pogotowie i już. Nikt się nie będzie później ciągał po sądach. I jak widać,na dwoje babka wróżyła,bo jeden sędzia tak,a drugi tak. Po co nam to?
~po co sądy
2018-03-15 11:17:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Proponuję rozwiązać sądy skoro wszyscy wszystko wiedzą. Krzykacze będą decydować o tym czy ktoś jest winny czy nie. Ten kto będzie głośniej wrzeszczał i bardziej wyzywał będzie miał rację. W dzisiejszych czasach można sędziom jedynie współczuć.
~Teresa
2018-03-14 23:27:50
z adresu IP: (94.251.xxx.xxx)
Ocena: 8
Prorok chciał zrobić wynik na policmajstrach ale zdrowy rozsądek sędziego na szczęście zwyciężył.
~glina
2018-03-14 21:28:19
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Rozumiem,że ci wszyscy komentujący to naoczni świadkowie zdarzenia. Widzieli na własne oczy jak było naprawdę.
~psi wentel
2018-03-14 20:56:14
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -10
Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do wątpliwości da się usunąć takich sędziów, albo życie wyrówna rachunki i ktoś bliski pana sędziego spotka na swojej drodze takich policjantów. W przyrodzie nic nie ginie....
~Brawo
2018-03-14 19:30:19
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Brawo Panie Sędzio!! Przywrocil Pan wkare w sprawiedliwość.
~ZenonSlupsk
2018-03-14 17:29:38
z adresu IP: (176.118.xxx.xxx)
Ocena: 9
Brawo. Prokurator chce karierę robić na policjantach.
NA ANTENIE
PiotrOsowicz
TomekSikora
Piotr Osowicz , Tomek Sikora
 17:00 - 18:00
Loża szyderców
Zapraszamy