Obchodzą 5. urodziny i szukają pracowników

| Utworzono: 2018-03-18 13:00 | Zmodyfikowano: 2018-03-18 12:50
A|A|A

Szefowie nie ukrywają, że rozwój jest możliwy przede wszystkim dzięki talentom z wrocławskich uczelni – biotechnologom, czy absolwentom medycyny. Karolina Portalska zrobiła doktorat z inżynierii tkankowej w Holandii, pracowała na całym świecie, ale ostatecznie wybrała Wrocław i jest naukowcem wsparcia technicznego

- Jeżeli wiemy, że coś na pewno nie zadziała, a jesteśmy to w stanie stwierdzić na podstawie zmutowanych komórek nowotworowych. To nie ma sensu tego podawać. Zarówno ze względów finansowych jak i ludzkich, żeby ten człowiek nie przechodził przez te wszystkie skutki uboczne. 

Małgorzata Karpińska dyrektor oddziału tłumaczy, że ich technologia była pomocna m.in. przy powtórnej identyfikacji ofiar katastrofy w Smoleńsku:

- Produkujemy próbki, które umożliwiają nam identyfikację osób, na podstawie kwasów DNA. Z każdej próbki takiej jak: krew, ślina, jesteśmy w stanie wyizolować informację, która doprecyzuje nam do kogo dana próbka należy.

Firma cały czas prowadzi rekrutację biotechnologów, programistów, czy marketingowców. Aparaty i próbki światowego giganta wykorzystywane są m.in. w kryminalistyce i medycynie. Qiagen zajmuje się produkcją sprzętu, który izoluje i sekwencjonuje kwas DNA. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej podkreśla, że Qiagen to tylko jedna z wielu firmy zajmujących się produkcją najwyższych technologii, które trafiły do Wrocławia i rozbudowują swoje oddziały.

REKLAMA
Reklama