Pogoda: Dzisiaj maksymalnie do -1°C [SPRAWDŹ]

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-03-19 09:06
A|A|A

Fot. CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia: niże z ośrodkami nad Włochami, Bałkanami, Zatoką Biskajską oraz półnonco-zachodnią Rosją, wyż z centrum na północ od Wysp Brytyjskich.

Przeważający obszar Polski pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, tylko krańce południowe znajdą się na skraju niżu z ośrodkami nad Włochami i Bałkanami. Ze wschodu napływa arktyczna masa powietrza.


Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na wschodzie regionu przejściowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-wschodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie regionu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) miejscami słabe opady śniegu. Temperatura od -13°C do -10°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, okresami w porywach do 60 km/h, wschodni i północno-wschodni, powodujący lokalnie zamiecie śnieżne.

 

Warunki biometeorologiczne: obojętne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama