Wysoka wygrana CCC. Świetny mecz polkowiczanek w Gdyni

| Utworzono: 2018-03-25 20:10

CCC pojechało na Wybrzeże w roli faworytek. Było zdeterminowane by dopisać do swojego dorobku kolejne zwycięstwo, bo zależy im na jak najlepszym rozstawieniu przed rozpoczęciem rundy play-off.

Pierwsze punkty rzuciła Lauren Ervin. Gospodynie starały się dotrzymać kroku, ale nie za bardzo im się to udawało, bo w miarę upływu czasu dystans punktowy do polkowiczanek rósł. Po pierwszej kwarcie Basket 90 przegrywał 15:24.

W drugiej nadal to podopieczne trenera Marosa Kovacika nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Dobrze funkcjonowała defensywa CCC. Gdynianki miały ogromny problem z przedarciem się w strefę podkoszową, gdzie Temi Fagbenle zbierała większość piłek. Próby rozrzucenia obrony strefowej poprzez podawanie piłek na obwód tez nie przynosiły skutku. Zza linii 675 cm. gdynianki nie potrafiły do przerwy trafić ani razu. Zespół z Polkowic próbował dziewięć razy i aż sześć z tych prób zakończyło się pomyślnie, co dało zespołowi 18 punktów. Dokładnie tyle wynosiła po pierwszej połowie przewaga polkowiczanek (34:52).

Zespół z Gdyni doskonale zdawał sobie sprawę, że aby nawiązać walkę z CCC musi zmienić swoją grę zarówno w defensywie, a przede wszystkim w ataku. Poprawa skuteczności rzutów z obwodu to był warunek konieczny. Ambicja to było za mało do tego, by móc realnie myśleć o nawiązaniu walki z podopiecznymi trenera Marosa Kovacika. Obwód nadal nie funkcjonował u nich najlepiej, słabo było też z szybkim atakiem. Taka gra była wodą na młyn polkowiczanek, które bezlitośnie wykorzystywały swoje atuty i regularnie dziurawiły kosz gospodyń.

Po 30 minutach CCC prowadziło 79:56 co oznaczało, że tylko jakaś wyjątkowa katastrofa w ostatniej kwarcie może odebrać im wygraną w całym meczu. Nic takiego się nie stało. W ostatniej kwarcie polkowiczanki kontrolowały przebieg gry i wygrały pewnie 96:67.

Basket 90 Gdynia – CCC Polkowice 67:96

(15:24, 19:28, 22:27, 11:17)

Basket 90: Vitola 16, Aleksandravicius 14, Jankoska 10, Skerović 8, Copper 8, Makurant 7, Kotnis 2, Ossowska 2, Podgórna 0, Handy 0, Jakubiuk 0,

CCC: Fagbenle 24, Clark 21, Bojović 15, Spanou 12, Puss 8, Gajda 6, Sandrić 5, Ervin 4, Leciejewska 1, Stankiewicz 0, Idziorek 0.