Wałbrzych: Nowe mieszkania komunalne już z lokatorami [ZDJĘCIA]

Bartosz Szarafin, jk | Utworzono: 2018-03-26 15:57 | Zmodyfikowano: 2018-03-26 16:02
A|A|A

zdjęcia: Bartosz Szarafin

72- rodziny z Wałbrzycha odebrały dziś klucze do swoich nowych mieszkań. Oficjalnie zakończono budowę i oddano do użytku dwa budynki przy ulicy Husarskiej w dzielnicy Podzamcze. Mieszkania mają od dwóch do trzech pokoi, balkon, wyposażoną łazienkę i aneks kuchenny.

W każdym budynku jest winda i każdy jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przydziałem zajmowała się specjalna komisja. Stawiano na młode rodziny, ale uwzględniono też zamianę lokali z osobami niepełnosprawnymi i starszymi.

Jak pierwsze wrażenia? Zapytaliśmy nowych lokatorów:

Kto dostał mieszkanie? Wyjaśnia prezydent Roman Szełemej:

Część rodzin oddała dotychczasowe mieszkania w rozliczeniu. Dla innych - przydział wynikał z konieczności zburzenia kamienic w których mieszkali. Koszt inwestycji to 14 mln zł. Sfinansowano ją z budżetu miasta przy udziale 4 milionowego wsparcia z Banku Gospodarstwa Krajowego. Tymczasem tuż obok trwa budowa 5 kolejnych budynków, tym razem z programu Mieszkanie PLUS. Na przełomie tego i kolejnego roku zostanie przydzielonych 215 nowych mieszkań.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama