Jelenia Góra: Radni przegłosowali budżetową poprawkę

Robert Zapora, GN | Utworzono: 2018-03-27 18:33 | Zmodyfikowano: 2018-03-27 18:43
A|A|A

Będzie więcej pieniędzy na kluby sportowe, ruszą przygotowania do przenosin domu kultury na Zabobrzu. Stanie się tak dzięki poprawce do budżetu, którą przyjęli jeleniogórscy radni na dzisiejszej sesji. Na wniosek klubu PiS zwiększono dochody miasta o 4 miliony złotych. Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak chciał, aby radni wstrzymali się na jakiś czas z tą poprawką:

- Dzisiaj ona jest bardzo groźna. Nie wiemy jakie będą dochody miasta. Z drugiej strony jest ona potrzebna, bo kluby sportowe nie są dofinansowane - mówi Jerzy Łużniak.

Autor poprawki, przewodniczący klubu radnych PiS Ireneusz Łojek, nie ma obaw:

- Jeżeli chodzi o dodatkowe środki na sport, to pieniądze się w budżecie się znajdą. To kwestia tylko uruchomienia ich, po rozliczenia dochodów miasta z podatków PIT za 2017 rok. To jest tylko kwestia dobrej woli pana prezydenta, później do ich wydatkowania - mówi Ireneusz Łojek. 

Radni nie chcieli czekać i przyjęli poprawkę jednym głosem: 12 było za, 11 przeciw. Kluby sportowe dostaną do podziału dodatkowo 2 miliony złotych.

- To przełom – przyznaje przewodniczący komisji sportu Piotr Miedziński.

- Udało się. Powiem szczerze, że jeszcze nie wierzę, że to się stało. Ta kwota nie uzdrowi sportu, tylko pozwoli na przeżycie, bo sytuacja klubów jest dramatyczna - mówi Piotr Miedziński. 

Z kolei na przygotowanie dokumentacji budowy nowej siedziby domu kultury zarezerwowano 250 tysięcy złotych.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama