Świetne występy CCC i Ślęzy. Są pierwsze wygrane w ćwierćfinale MP

| Utworzono: 2018-04-03 20:57 | Zmodyfikowano: 2018-04-03 20:59

Zespół CCC był zdecydowanym faworytem. Władze klubu postanowiły bezpłatnie na trybuny wpuścić kibiców, jako nagrodę za doskonały doping w części zasadniczej. Około 800 fanów drużyny z Polkowic głośno dopingowało swój zespół.

Emocjonująca była pierwsza kwarta wygrana przez CCC ledwie 26:23. W drugiej już dominacja gospodyń była ogromna (31:12). Po przerwie polkowiczanki nie zamierzały zwalniać. Doskonale przechodziły z obrony do ataku. W defensywie spisywały się szczególnie dobrze i to ona okazała się kluczem do sukcesu. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była zdobywczyni 21 punktów Artemis Spanou.

CCC Polkowice – Pszczółka AZS-UMCS Lublin 100:66 (26:23, 31:12, 17:15, 26:16)
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla CCC.

CCC Polkowice: Artemis Spanou 21, Weronika Gajda 17, Temitope Fagbenle 14, Antonija Sandric 14, Karolina Puss 9, Alysha Clark 8, Lauren Ervin 6, Magdalena Leciejewska 6, Miljana Bojovic 3, Angelika Stankiewicz 2, Magdalena Idziorek 0;

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin: Feyonda Fitzgerald 30, Dajana Butulija 14, Uju Ugoka 12, Kateryna Dorogobuzowa 6, Agata Dobrowolska 2, Dominika Poleszak 2, Dorota Mistygacz 0, Aleksandra Kędzierska 0.

W doskonałych humorach również dziś koszykarki Ślęzy. Wrocławianki w rywalizacji z Energą Toruń nie były wymieniane w roli faworytek. Zespół z Miasta Piernika ostatnio spisywał się bardzo dobrze, do tego pierwszy mecz sezonu ze Ślęzą wygrał we własnej hali zdecydowanie.

Dziś role się odwróciły. Górą ekipa z Wrocławia. Ślęza od początku imponowała obroną pozwalając Enerdze na zdobycie w pierwszej kwarcie 8 punktów. Sama zdobyła ich o 10 więcej. Druga ćwiartka też dla przyjezdnych w stosunku 14:13. Po przerwie kibice oglądali również sporo walki. Trzecia kwarta znów dla Ślęzy 22:19. Ostatnia odsłona zakończyła się sukcesem torunianek, było nerwowo, ale wygrana dla Wrocławia. Duży wkład w sukces miała Elina Dikeoulakou, która zdobyła 22 punkty.

Energa Toruń - Ślęza Wrocław 61:71 (8:18, 13:14, 19:22, 21:17).
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Ślęzy.

Punkty:
Energa Toruń: Alexis Hornbuckle 18, Agnieszka Skobel 8, Lauren Mansfield 8, Monika Grigalauskyte 7, Kelley Cain 7, Emilia Tłumak 6, Katarzyna Maliszewska 4, Melissa Diawakana 2, Miriam Uro-Nilie 1.

Ślęza Wrocław: Elina Dikeoulakou 22, Sharnee Zoll-Norman 14, Kourtney Treffers 12, Karina Szybała 9, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Tijana Ajdukovic 4, Janis Boonstra 2, Agnieszka Majewska 0, Zuzanna Sklepowicz 0.

Jutro drugie spotkania. Znów w Polkowicach i Toruniu. Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do trzech zwycięstw.