Szef MSWiA otworzył posterunek policji w Świerzawie

Gregor Niegowski, PAP, Robert Zapora | Utworzono: 2018-04-05 17:40 | Zmodyfikowano: 2018-04-05 18:17
A|A|A

fot. Robert Zapora

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński otworzył posterunek policji w Świerzawie na Dolnym Śląsku. Policja wraca do tego niewielkiego miasteczka po ośmiu latach – do 2010 r. działał tu tzw. rewir dzielnicowy.

"Ten posterunek został otwarty dzięki mieszkańcom Świerzawy, oni zabiegali o jego przywrócenie" - mówił minister Brudziński.

Dodał, że policjanci mają służyć obywatelom i zapewniać im bezpieczeństwo. "Policjanci mają być widoczni na ulicy, mają służyć obywatelom, a nie siedzieć za biurkiem i skupiać się na tabelkach statystycznych. Mniej statystyk, a więcej zapewniania bezpieczeństwa" - powiedział minister.

W nowej jednostce będzie pracowało siedmiu funkcjonariuszy. Będą mieli pod swoją kuratelą rejon Świerzawy i Wojcieszowa. Świerzawa ma ponad 2,5 tys. mieszkańców, a gmina ponad 5 tys.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński był także w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, gdzie wręczył przedstawicielom miejscowych samorządów promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej, zniszczonej np. na skutek nawałnic.

Po tej uroczystości odbyła się odprawa szefa MSWiA z udziałem komendantów policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej z komendantami z województwa dolnośląskiego.

Szczegóły: Minister Joachim Brudziński we Wrocławiu [FOTO, WIDEO]

 

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama