Piłkarze z Lubina ratują punkt w samej końcówce

PP/PAP | Utworzono: 2018-04-07 21:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-07 21:30

Przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że gospodarze nie mają już szans na awans do grupy mistrzowskiej. Wydawało się wówczas, iż bardziej na korzystnym wyniku będzie zależeć zespołowi z Lubina. Drużyna z Dolnego Śląska mogła bowiem stracić ósme miejsce w tabeli na rzecz Arki Gdynia. Jednak w pierwszej połowie podopieczni Mariusza Lewandowskiego nie stworzyli on ani jednej tzw. stuprocentowej sytuacji. Co prawda mógł się podobać strzał z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego (30. minuta), ale był on zbyt lekki aby zaskoczył Michala Peskovica.

Po sennej pierwszej połowie więcej emocji kibice przeżywali w drugiej odsłonie. Pierwsze gola zdobyło Zagłębie. Po strzale z narożnika pola karnego Jakuba Maresa piłka, po rękach krakowskiego golkipera, wpadła do siatki. Cracovia wyrównała w 72. min. Krzysztof Piątek wykorzystał wówczas rzut karny, który został podyktowany za faul na Mateuszu Wdowiaku. Gola na 2:1 zdobył także były zawodnik Miedziowych W 76. min. - pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego Denissa Rakelsa - napastnik dobił piłkę do siatki.

Krakowianie mieli świetne okazje, aby postawić kropkę nad "i", ale to Zagłębie zdobyło gola na wagę punktu. W doliczonym czasie gry celnym strzałem z daleka popisał się Bartłomiej Pawłowski. Zbyt nerwowo na tę sytuację zareagował trener Cracovii Michał Probierz, który zaraz po tym wydarzeniu został odesłany przez sędziego na trybuny.

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Jakub Mares (51), 1:1 Krzysztof Piątek (72-karny), 2:1 Krzysztof Piątek (76), 2:2 Bartłomiej Pawłowski (90+1).

Cracovia: Michal Peskovic - Diego Ferraresso (83. Matic Fink), Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak - Sergei Zenjov (56. Deniss Rakels), Milan Dimun, Miroslav Covilo, Javi Hernandez, Antonini Culina (71. Mateusz Wdowiak) - Krzysztof Piątek.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan - Alan Czerwiński, Jakub Tosik (63. Patryk Tuszyński), Adam Matuszczyk, Filip Starzyński (77. Bartłomiej Pawłowski), Sasa Balic - Jakub Mares, Paweł Żyra (56. Filip Jagiełło).