O krok od tragedii na jednym z przejść dla pieszych [WIDEO]

Dariusz Wieczorkowski, dwie | Utworzono: 2018-04-11 13:28
A|A|A

(fot. kadr z YT)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dwa dni temu na jednym z wrocławskich przejść dla pieszych. Kierowca peugeota nie dostosował prędkości i nie wyhamował przed pasami na ulicy Popowickiej. Próbował się ratować zjeżdżając na pobocze. Uderzył w słup i wjechał na chodnik o mało nie rozjeżdżając pieszej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ol22
2018-04-12 11:58:08
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na przejsciu przy FAT na przejsciu dla pueszych orzejezdzaja rowerami non stop i prawie zawsze ci sami
~adela
2018-04-12 08:10:07
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 5
rowerzysta na przejsciu powinien rower przeprowadzic a nie przejezdzac przez przejscie, za to jest mandacik a tu jak widac na filmiku pan rowerzysta z faja w ustach po prostu przejechal
~Antypedał
2018-04-11 23:43:02
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Minusy dostają komentarze krytykujące lalę na rowerze. Powinna dostać 500 zł mandatu za doprowadzenie do kolizji. A wasze tęczowe towarzystwo na hulajnogi !
~kolo
2018-04-11 19:52:18
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -4
Rowerzysta to nie pieszy - nagle znalazł się na przejściu dla pieszych i zatrzymał na wysepce. Pieszy wolniej wchodzi na przejście i widac stojącego przed pasami, więc jest czas na zwolnienie i zatrzymanie - bez gwałtownego hamowania . Kiedy stróże porządku publicznego wezmą się za rowerzystów.
~Korekta E-A
2018-04-11 19:01:38
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: -2
Mandat dla rowerzysty za przejazd po przejściu dla pieszych . Drugi mandat dla kierowcy Peugeota za niedostosowanie prędkości i wjechanie na chodnik. A największy dla kierowcy Seata za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na drodze poprzez nagle, nieuzasadnione zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych. Generalnie powinien mu Peugeota wjechać w tyłek to byłaby adekwatna kara dla obu.
~E-A
2018-04-11 18:59:52
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: -2
Mandat dla rowerzysty za przejazd po przejściu dla pieszych . Drugi mandat dla kierowcy za niedostosowanie prędkości i wjechanie na chodnik. A największy dla kierowcy Seata za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na drodze poprzez nagle, nieuzasadnione zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych. Generalnie powinien mu Mercedes wjechać w tyłek to byłaby adekwatna kara dla obu.
~OBIEKTYWIZM
2018-04-11 18:37:52
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 11
Przecież rowerzysta stał na pasach czekając na ustąpienie. Z prawej strony nie widać pieszych, którzy chcięliby przejść przez jezdnię, więc kierowca Seata Ibizy najprawdopodobniej zatrzymywał się w celu ustąpienia pierwszeństwa rowerzyście. Kierowca Mercedesa jechał za szybko i nie zdołał zareagować na manewr kierowcy Seata, dając ostro po hamulcach a znając kulturę kierowców (a raczej jej brak), kierowca Peugeota jadącego za nim jechał jeszcze szybciej, stąd nie zdołał wyhamować i prawie rozjechał pieszą! Niestety wyprzedanie auta, które zatrzymuje się w celu ustępienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu to najczęstsze i najniebezpieczniejsze wykroczenie, które powinno być jeszcze surowiej karane. Kierowca Mercedesa nie chcąc się jego dopuścić dał ostro po hamulcach. Nie nawidzę zrzucania winy kierowców na pieszych i rowerzystów i odwrotnie! Każdy jest odpowiedzialny za siebie! Zgadzam się, że rowerzyści szczególnie po zmroku powinni zadbać o to by byli bardziej widoczni. Jednak gdyby w nocy kierowcy jeździli z przepisową prędkością (a nie, a co tam jak pusto to zapewne nikt mi nie wyskoczy to mogę ,,stówką'' poganiać na późnym żółtym) to zauważaliby pieszych i rowerzystów! Zacznijmy od siebie a nie w polskim stylu licytujmy się kto i za co ponosi większą odpowiedzialność! Rowerzyści zakładać kamizelki odblaskowe a kierowcy zdejmować nogę z gazu! ,,50'' to ,,50'' a nie ,,60'', ,,70'' i co gorsza jeszcze więcej. Przed przejściami dla pieszych trzeba zwalniać najlepiej do ,,30'' dla bezpieczeństwa swojego a przede wszystkim pieszych, którzy w starciu z autem nie mają żadnych szans. POLSKICH KIEROWCÓW OPISZĘ TAK - AUTA Z ZACHODU, KULTURA ZE WSCHODU !!!
~???
2018-04-11 18:36:35
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -2
Rowerzyści z zasady powinni jeździć po chodnikach, a ci którzy chcą po ulicy powinni wykupić OC. Oczywiście tam gdzie nie ma dróg rowerowych, bo jak są to po drodze. Ten rowerzysta na pasach bez sciezki powinien zostać ukarany. Czy Policja go namierza?
~IDZIE SEZON NA BICYCLE
2018-04-11 14:11:33
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: -2
A WSZYSTKO PRZEZ ROWERZYSTĘ PAJACA NA PRZEJŚCIU! PRZYKŁAD JAK PROWOKUJĄ WYPADKI NA DROGACH BEZ KONSEKWENCJI PRZEJEŻDŻAJĄ PRZEZ PASY A PO ZMROKU JEŻDŻĄ BEZ OŚWIETLENIA PO ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH!!! W DODATKU BEZ UPRAWNIEŃ PORUSZAJĄ SIĘ PO ULICACH I BEZ OC SĄ PRZECIEŻ UCZESTNIKAMI RUCHU CZY NIE??
~Aaa
2018-04-11 13:51:57
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Jakiej Pieszej ? Facet na rowerze przejeżdżał ! przez Przejście ! Jednak zatrzymał się na Wysepce ! (KRD uznaje to za dwa odrębne przejścia oddzielone wysepką) Bałwan w seacie hamował do oporu mimo, że nikogo na przejściu nie było a drug bałwan tego sie nie spodziewał..
~Maciek
2018-04-11 13:49:44
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nie widzę tu przejazdu rowerowego.. każdy z kierowców inaczej zinterpretował obecność tego rowerzysty na przejściu dla pieszych i wyszło co wyszło