Piłkarze Chrobrego pokonali w pierwszej lidze Pogoń Siedlce 3:1

| Utworzono: 2018-04-12 06:41

Chrobry tym razem uniknął straty gola jako pierwszy, ale to nie znaczy, że było bezpiecznie. Jednej z sytuacji po stronie Pogoni nie wykorzystał po wrzutce z rzutu rożnego uderzający tuż obok Meik Karwot.

Chrobry jednak też próbował i dowód tego mieliśmy w 13 minucie, gdy piłkę wywalczyli Mateusz Machaj i Serhiy Napolov, a naprzód z nią popędził ten drugi. Niestety, przymierzył niecelnie i aż sam nie mógł w to uwierzyć, chowając głowę w koszulce. Po kilku minutach z tego gola ostatecznie się cieszono. W 17 minucie drugą asystę z rzędu zaliczył dośrodkowujący z prawej strony Jakub Bach, a skutecznie wykończył to strzelający z kilkunastu metrów Machaj.

Było 1:0, tyle że zaraz już… 1:1. Chrobry koniec końców nie uniknął straty bramki w pierwszej części (co wpisuje się w obraz rundy wiosennej), bo Sławomira Janickiego w 22 minucie zaskoczył Dariusz Zjawiński. Będąc za polem karnym po prostu zdecydował się na strzał. I wpadło. Ostatnie słowo w tej połowie należało do gospodarzy. Już w doliczonym czasie Machaj zrobił coś niespotykanego. Próbował w innych meczach, próbował, próbował i się udało - wkręcić bezpośrednio z rzutu rożnego. Zdecydowanie dobrze było to zobaczyć na żywo.

Gol do szatni podziałał na Chrobrego jeszcze bardziej motywująco, bo w drugiej połowie nie było mowy o niekorzystnym rezultacie. Strzelał Bach - obok. W doskonałej okazji, sam na sam, znalazł się Konrad Kaczmarek, który nawet lekko „położył” bramkarza, tyle że koniec końców z tego wziął się tylko korner. Do niego podszedł Machaj.

Dośrodkował, mocno na głowę wbiegającego Michała Michalca. 3:1. Tak grający Chrobry nie mógł tego oddać. Goście zagrozili właściwie tylko ze stałego fragmentu gry. W 71 minucie strzelał Zjawiński, lecz nieskutecznie.

Chrobry dobrnął do granicy 40 punktów, co daje usadowienie w najlepszej piątce.

Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 3:1 (2:1)

Bramki: Mateusz Machaj 17, 45, Michał Michalec 61 - Dariusz Zjawiński 22

Chrobry: 12. Sławomir Janicki - 18. Michał Ilków-Gołąb, 32. Przemysław Stolc, 3. Michał Michalec, 8. Karol Danielak - 25. Jakub Bach (78, 15. Szymon Nowicki), 10. Marcel Gąsior, 7. Maciej Kona (73, 14. Michał Borecki), 89. Mateusz Machaj, 77. Serhij Napołow - 26. Konrad Kaczmarek (61, 19. Przemysław Trytko).

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 55. Meik Karwot, 4. Jarosław Ratajczak - 41. Przemysław Płacheta (67, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (64, 35. Dawid Polkowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 18. Andrzej Rybski (79, 7. Paweł Garyga), 9. Dariusz Zjawiński - 87. Adrian Paluchowski.

żółte kartki: Kona - Gordon, Rybski, Płacheta, Karwot.

sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).