Sparingowe derby dolnośląskich pierwszoligowców na remis

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2020-02-07 20:15 | Zmodyfikowano: 2020-02-07 20:15

Początek należał do głogowian, którzy jednak mieli problemy z wykorzystaniem stwarzanych przez siebie sytuacji. Dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Przemysław Stolc. Najpierw jednak po dośrodkowaniu Roberta Mandrysza głową posłał piłkę ponad bramką, a później jego strzał zza pola karnego obronił Łukasz Załuska. Potem szczęścia próbował Mikołaj Lebedyński. Za pierwszym razem trafił w bramkarza, za drugim futbolówka przeszła tuż obok słupka. W obu przypadkach dośrodkowywał Szymon Drewniak.

Po dwudziestu minutach legniczanie otrząsnęli się z naporu gospodarzy. W 23 minucie najbliżej zdobycia gola był Josip Soljić, po którego mocnym uderzeniu z dystansu piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Później głową strzelał jeszcze Nemanja Mijusković, a Joan Roman próbował zaskoczyć golkipera strzałem z dystansu, ale uderzył niecelnie.

Kibice doczekali się goli dopiero po zmianie stron. Jako pierwsi do siatki trafili piłkarze Chrobrego. W 52. minucie szybką akcję i precyzyjne dogranie Marcela Ziemanna na bramkę zamienił inny z rezerwowych gospodarzy Adrian Benedyczak. Miedź doprowadziła do wyrównania 20 minut później. Michała Szromnika strzał głową pokonał z bliska Valerijs Sabala. Potem strzałów próbowali jeszcze z jednej strony Stolc, a z drugiej Carlos Heredia, ale wynik nie uległ już zmianie.

Kolejny sparing zespół Chrobrego rozegra w środę o godz. 17.00 z drugoligowym Górnikiem Polkowice. Miedź formę szlifować będzie natomiast na zgrupowaniu w Turcji, na które uda się w niedzielę rano. Podczas obozu zespół Dominika Nowaka planuje rozegranie 4 meczów kontrolnych.

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Adrian Benedyczak (52) – Valerijs Sabala (71)

Chrobry Głogów: Michał Szromnik - Przemysław Stolc, Kamil Juraszek, Oliver Praznovsky (61 Michał Michalec), Jarosław Ratajczak, Miłosz Kozak (60 Damian Piotrowski), Szymon Drewniak (69 Krzysztof Kubica), Robert Mandrysz (60 Maciej Diduszko), Dominik Piła (46 Marcel Ziemann), Damian Kowalczyk (46 Adrian Benedyczak), Mikołaj Lebedyński.

Miedź Legnica: (I połowa): Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Bozo Musa, Nemanja Mijusković, Artur Pikk, Josip Soljić, Omar Santana, Jakub Łukowski, Patryk Makuch, Dawid Kort, Joan Roman.

Miedź Legnica (II połowa): Jan Szpaderski - Marcin Pietrowski, Damian Byrtek, Bozo Musa, Grzegorz Bartczak, Adrian Purzycki, Omar Santana (60 Josip Soljić), Carlos Heredia, Maciej Śliwa, Valerijs Sabala, Dawid Kort (60 Mateusz Zatwarnicki).