Pierwsze wygrane koszykarek CCC i Ślęzy

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-04-14 20:00

Dolnośląskie drużyny udanie rozpoczęły rywalizację w półfinałach play-off ekstraklasy koszykarek.

Zespół CCC Polkowice pokonał w Krakowie Wisłę 63:58.

Pierwsza kwarta była wyrównana, a po niej drużyna z Polkowic prowadziła 11:10. Zespół CCC świetnie zagrał w drugiej kwarcie. Zdobył aż 26 punktów, a stracił tylko 14 i do przerwy prowadził 37:24. Gospodynie odrobiły część strat w trzeciej kwarcie. Po niej było 42:49. I choć w końcówce emocji nie brakowało, to drużyna CCC utrzymała przewagę i ostatecznie zwyciężyła 63:58.

Wisła Kraków - CCC Polkowice 58:63 (10:11, 14:26, 18:12, 16:14).

Wisła Kraków: Cheyenne Parker 16, Magdalena Ziętara 15, Maurita Reid 13, Tamara Radocaj 10, Sonja Greinacher 4, Giedre Labuckiene 0, Leonor Rodriguez 0, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 0.

CCC Polkowice: Temitope Fagbenie 22, Weronika Gajda 14, Alysha Clark 10, Artemis Spanou 7, Miljana Bojovic 6, Magdalena Leciejewska 4, Karolina Puss 0, Angelika Stankiewicz 0.

Dobrze spisała się także Ślęza Wrocław, która wygrała po dogrywce w Bydgoszczy z Artego 80:70.

Początek meczu należał do gospodyń. One po pierwszej kwarcie prowadziły 23:15. W drugiej kwarcie było już 30:20, ale wówczas Ślęza ruszyła do odrabiania strat. Zdobyła 16 punktów, straciła tylko 4 i prowadziła do przerwy 36:34. Wrocławianki nieco powiększyły przewagę i na 10 minut przed końcem wygrywały 53:49. Ale w czwartej kwarcie Artego odzyskało przewagę. Ostatecznie Ślęza odrobiła straty i po końcowej syrenie był remis 68:68. Dogrywka to popis Ślęzy. Mistrzynie Polski zdobyły 12 punktów, straciły tylko 2 i wygrały 80:70.

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 70:80 (23:15, 11:21, 15:17, 19:15, dogr. 2:12).

Artego Bydgoszcz: Denesha Stallworth 18, Dragana Stankovic 16, Jennifer O`Neill 12, Elżbieta Międzik 10, Agnieszka Szott-Hejmej 8, Julia Adamowicz 3, Karolina Poboży 2, Julie McBride 1, Justyna Żurowska-Cegielska 0.

Ślęza Wrocław: Sharnee Zoll-Norman 14, Marissa Kastanek 14, Karina Szybała 13, Elina Dikeoulakou 12, Tijana Ajduković 11, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Kourtney Treffers 6, Klaudia Sosnowska 4, Tania Perez 0.

Kolejne mecze rozegrane zostaną jutro ponownie w Krakowie i Bydgoszczy.