W Łomnicy stanie zrekonstruowany dom modlitwy z XIX wieku

G. Stefanowicz, el | Utworzono: 2018-04-15 19:32 | Zmodyfikowano: 2018-04-15 19:15
A|A|A

Ewangelicki dom modlitwy stanie na nowo i to 30 kilometrów od miejsca gdzie został zbudowany.  Przygotowania do realizacji tego projektu trwały dziewięć lat. I jak mówi pomysłodawczyni, Elisabeth von Kuster, XIX-wieczny budynek jest jednym z ostatnich tego typu na Dolnym Śląsku i już niedługo pełnić będzie szczególną funkcję. - Muzeum, jako Centrum Kulturalne, nowoczesne wystawy w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim, przedstawiające ciekawe historie z Dolnego Śląska. Chcemy opowiadać nie tylko o domach modlitw, ale też o innych ciekawych budynkach, które są wyjątkowe i tylko na Dolnym Śląsku - zapowiada. 

Pomysł nie tylko rekonstrukcji, ale także stworzenia tam multimedialnego muzeum znalazł wielu entuzjastów w tym kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej, księdza Józefa Lisowskiego:

Projekt ten finansowany jest m.in. przez rząd niemiecki. W ewangelickim domu modlitwy poznamy nie tylko religijną historię Dolnego Sląska i tzw. śląskiej tolerancji. Odbywać mają się tam także spotkania i koncerty. Otwarcie muzeum planowane jest na wakacje przyszłego roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama