Metraco Zagłębie nie zagra w finale Pucharu Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-04-19 19:45 | Zmodyfikowano: 2018-04-19 19:45

Zespół Metraco Zagłębia miał po pierwszym półfinale dwubramkową zaliczkę 25:23. MKS Lublin, który awansował do finału Challenge Cup chciał zbliżyć się do wywalczenia kolejnego trofeum.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Bramki dla MKSu zdobywały Kristina Repelewska i Marta Gęga, ale w Zagłębiu skuteczne były Jovana Milojević oraz Karolina Semeniuk. Po 15 minutach był remis 6:6.

Gospodynie za prawą dobrze dysponowanej bramkarki Weroniki Gawlik uzyskały minimalną przewagę i do przerwy prowadziły 12:10.

Po przerwie zespół MKSu był już zdecydowanie lepszy. Po kolejnej bramce Gęgi było już 16:11. W drużynie Zagłębia wyróżniała się Małgorzata Buklarewicz, ale nie była w stanie pociągnąć drużyny do odrobienia strat.

Ostatecznie szczypiornistki MKS-u Lublin pokonały Metraco Zagłębie Lubin 25:17 i awansowały do finału Pucharu Polski. W nim 12 maja w Kaliszu zagrają z Pogonią Szczecin.

MKS Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 25:17 (12:10)

MKS Lublin: Gawlik, Januchta - Rola 1, Gęga 4, Matuszczyk 1, Stasiak, Repelewska 5, Drabik 2, Migdaliowa, Nocuń 5, Skrzyniarz, Rosiak 4, Achruk 3.

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz - Grzyb 3, Mączka 3, Semeniuk 2, Trawczyńska, Buklarewicz 5, Wasiak, Rosińska 1, Górna 1, Belmas, Milojević 2.