Dlaczego we Wrocławiu nie ma opozycji politycznej? (Posłuchaj)

| Utworzono: 2009-12-31 19:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Wikipedia / Marek i Ewa Wojciechowscy)

Rada miejska niewiele może. Ale potencjalnie mogłaby być areną politycznych sporów o kształt miasta. We Wrocławiu nie pełni nawet takiej roli. Dlaczego?

Posłuchaj dyskusji Szymona Gruszki, Macieja Wełyczki i Łukasza Medekszy (uczestnicy rozmowy nie znali jeszcze decyzji o zerwaniu przez władze miasta kontraktu z Mostostalem na budowę stadionu na Euro 2012):

(Zdjęcie przy tekście pochodzi z Wikipedii. Jego autorami są Marek i Ewa Wojciechowscy. Objęte jest licencjami GNU FDL oraz Creative Commons Attribution ShareAlike 3.0, 2.5, 2.0 i 1.0).

REKLAMA
Dźwięki
Dlaczego we Wrocławiu nie ma opozycji politycznej? Dyskutują Szymon Gruszka, Maciej Wełyczko i Łukasz Medeksza. Program Kontra w Radiu Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mieczysław
2010-01-24 17:53:03
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie chcę biletów czasowych wprowadzanych od kwietnia! Czy miasto chce zarobić na nowych kontrolerów , których przyjęło?!
~wojciech
2010-01-24 09:52:31
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
a w sumie to niech sobie radni pracują w spółkach miasta! mam tego dość bo to chore jest! szkoda czasu!
~;)
2010-01-22 19:49:35
z adresu IP: (89.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
skandal!!!z tymi radnymi!!
~Kibic
2010-01-15 17:24:41
z adresu IP: (77.79.xxx.xxx)
Ocena: 0
ech i chyba nie ma fanów footballu w naszej Wysokiej Radzie! ;(
~w z b
2010-01-13 21:39:58
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 0
i co zrobiła opozycja??
~Kibic
2010-01-12 16:31:49
z adresu IP: (77.79.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie pytajcie o stadion.. onie, bo ktoś obrazi się;)
~w z b
2010-01-11 22:36:17
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: -1
tylko nie pytajcie prezydenta o odśnieżanie ulic - jeszcze się obrazi,.....;)
~w
2010-01-11 19:48:14
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
i co nic nie słychać/..??? radni!!! opozycjaaaaaaaaaaa.....
~w z b
2010-01-10 20:39:09
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: -1
szanse to oni mieli przez 3 lata - teraz wybory idą i znowu będą szopki!
~Monika
2010-01-10 19:23:01
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
do w z b - w mniejszych miasteczkach wcale nie jest lepiej, tylko dalej od CBA i CBŚ, nikt nie pojedzie do koziej wólki, gdzie hazard goni hazard i hazardem pogania. Tragedia/ ja się przenoszę do Rosji... wolę ichniejszą pseudo- demokrację.
~Darek
2010-01-10 19:12:31
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 0
dajmy im szansę - w tym tygodniu nadzwyczajna sesja RM!
~w z b
2010-01-09 20:21:16
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: 0
no i co opozycja nie ma kompletnie nic do powiedzenia !!- to jest tragedia... lepiej być zimnym lub gorącym niż letnim nijakim poborcą diety :( wydaje mi sie że w mniejszych miasteczkach jest lepiej pod tym względem!
~Monika
2010-01-06 19:19:31
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jest opozycja. Jakie miasto, taka opozycja... (patrz rozmówcy wyżej).
~Kibic
2010-01-06 17:36:38
z adresu IP: (77.79.xxx.xxx)
Ocena: 0
Lepszej okazji niż stadion opozycja już chyba nie będzie miała - ale opozycji we Wrocławiu nie ma!!!!
~Monika
2010-01-05 19:55:55
z adresu IP: (83.24.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale to kompletnie...:)
~Wojciech z Brudzewa
2010-01-04 21:55:57
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: -1
w cudzysłowie - ok, ale ja dalej czegoś nie rozumiem. jak w trakcie kadencji burmistrz zatrudniłby radnego opozycji -szefa komisji architektury i urbanizacji na etacie doradcy ds technicznych w spółce 100% gminy to byłaby afera! Przecież radny nie może wykonywać prac dla gminy- jest to podstawowa zasada! Tylko widzę że w sumie poza nielicznymi wyjątkami - główny temat audycji kompletnie nikogo nie interesuje!! pozdrawiam Noworocznie!
~Monika
2010-01-03 16:12:38
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
Do mmm, wolę taką opiniotwórczość, niż wiadomości o Wigilii ze zmarłą Babcią. Zajechało trochę 'Faktem'. Dzięx.
~Monika
2010-01-03 16:11:00
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sie ktoś czepia. a mówi się' w cudzysłowie ' , tak jak 'w dupie '.... A kto teraz będzie prezesuniem? :)
~Wojciech z Brudzewa
2010-01-03 15:12:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
dla m,nie audycja jest jak najbardziej ok!! chciałem tyllko dodać że miałem napisać "opozycja"" w cudzysłowiu ale ze zmęczenia zapomniałem:)
~mmm
2010-01-03 12:05:19
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Sorry, ale od dłuższego czasu portal prw.pl to kompletna pomyłka. Spojrzcie na wasze informacje i odpowiedzcie sobie, czy naprawdę tak wygląda życie w regionie. Zamiast mówić co się stało zamieszczacie jakieś pseudoanalizy i silicie na opiniotwórczość. Z całym szacunkiem do Macieja Wełyczko, ale co to za autorytet opiniotwórczy?
~Monika
2010-01-02 12:05:32
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
a i owszem...
~Wojciech z Brudzewa
2010-01-01 21:10:06
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 0
A może jest tak dlatego że radni opozycji pobierają pensje w spółkach miejskich?; czy to nie jest dziwne?? http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/02b088af-9d42-46c0-a84f-1363c799b915/Elżbieta%20Góralczyk%20za%202008%20rok.PDF
~Monika
2010-01-01 13:04:42
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tusk powiedział , że to dobra decyzja p. Dutkiewicza w sprawie Mostostalu. Szczęśliwego Nowego 2010 Roku!