Akt oskarżenia przeciwko matce dzieci, które zginęły w pożarze w Piechowicach

Gregor Niegowski | Utworzono: 2018-04-30 18:32 | Zmodyfikowano: 2018-04-30 18:47
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Magdalena K. została oskarżona o popełnienie dwóch przestępstw. Zarzucono jej nieumyślne sprowadzenie zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób – 26 mieszkańców budynku przy ulicy Przemysłowej w Piechowicach, następstwem czego była śmierć jej trojga dzieci w wieku 4, 6 i 8 lat.

Ponadto podejrzanej zarzucono wielokrotne narażanie swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Polegało ono na nierealizowaniu ciążącego na niej, jako na matce, prawnego obowiązku opieki. Matka miała wielokrotnie pozostawiać dzieci same w mieszkaniu, bez opieki osoby dorosłem. Wielokrotnie zostawiała też dzieci pod opieką będącego pod wpływem alkoholu dziadka, a także dzieci często bez opieki pozostawały na podwórku.

Kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

Śledczy ustalili, że oskarżona Magdalena K., w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku pozostawiła dzieci w pokoju, przy zamkniętych oknach, w pobliżu źródła ognia. W wyniku tego wybuchł pożar skutkujący zgonem trojga dzieci.

Uzyskano między innymi opinie biegłych z zakresu pożarnictwa oraz budownictwa – instalacji technicznych.

Magdalena K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Od 11 grudnia przebywa w areszcie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama