ME w zapasach - piąte miejsce Dawida Karecińskiego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-05-02 21:00 | Zmodyfikowano: 2018-05-02 21:00

Kareciński w pojedynku o trzecie miejsce nie zdołał pokonać zapaśnika z Armenii Karena Asłanjana, przegrywając 2:7. Rywal Polaka to piąty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Wcześniej zapaśnik Śląska Wrocław w Kaspijsku zwyciężył Valeriu Todoreanu (Rumunia) 7:0 oraz w 1/4 finału Dejwida Dymitrowa (Bułgaria) 3:1, a w półfinale uległ Artiomowi Surkowowi (Rosja) 1:3. Surkow został mistrzem Europy w tej kategorii, pokonując w finale Gruzina Szmagiego Bołkwadze 8:0.

Medalowej szansy nie wykorzystał także drugi z reprezentantów Polski, który w środowy wieczór stanął do walki o brąz. Startujący w kategorii 72 kg Geworg Sahakjan (Cartusia Kartuzy) w pojedynku o trzecie miejsce musiał uznać wyższość utytułowanego Węgra Balinta Korpasiego, przegrywając 0:10.

Piętnastą lokatę w wadze do 60 kg zajął Michał Tracz ze Śląska Wrocław.