Silesia Cup - festiwal lacrosse na Polach Marsowych we Wrocławiu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-05-05 09:00 | Zmodyfikowano: 2018-05-05 09:00

Prawie 300 zawodniczek i zawodników z 11 krajów Europy przyjeżdża do Wrocławia, by wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Lacrosse Silesia Cup 2018 – w największej jak dotąd edycji imprezy. W tym roku zaplanowano ponad 60 meczów, które będą rozgrywane na trzech boiskach jednocześnie. W Stolicy Dolnego Śląska zameldują się gracze między innymi z Polski, Niemiec, Łotwy, Węgier, Danii, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii czy Rosji. Po raz pierwszy samym meczom towarzyszyć będą warsztaty sędziowskie oraz strefa zabawy dla dzieci; wśród nowości zaplanowano także rozgrywki juniorskie.

- Silesia wciąż rośnie, razem z całym lacrosse w Europie – mówi Maciej Krupniewski, organizator turnieju. - Sama dyscyplina staje się coraz bardziej popularna, a Wrocław jest w lakrosowym środowisku doskonale znany, zarówno z poprzednich edycji imprezy, jak i dzięki The World Games 2017. Rzesza zawodników wybiera Wrocław spośród innych lokalizacji na Starym Kontynencie ze względu na niepowtarzalny klimat zawodów, jak i samego miasta. Staramy się, aby co roku turniej z jednej strony się rozrastał, z drugiej zaś, żeby wciąż posiadał tę niesamowitą rodzinną i piknikową atmosferę: 100% walki na boisku, 100% relaksu poza meczami – podsumowuje Krupniewski.

Kosynierzy Wrocław – aktualni i pięciokrotni w sumie Mistrzowie Polski – to zwycięzcy ubiegłorocznej edycji rozgrywek, zaś sekcja damska – Kosynierki – powalczą o odzyskanie tytułu. Choć Wrocławianie i Wrocławianki to mocne ekipy, na pewno zagrożą im zespoły z Niemiec, Czech czy fizycznie grający Łotysze…
Poza samymi rozgrywkami, na widzów będą czekać bezpłatne atrakcje dla starszych i młodszych. Każdy będzie mógł spróbować, czym jest lacrosse i zjeść ciepły posiłek z grilla. Dla najmłodszych przygotowane zostanie strzelanie z łuków, malowanie twarzy, bańki mydlane czy trampolina.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, pierwsze mecze startują w piątek, 4 maja, a rozgrywki na Polach Marsowych potrwają do niedzielnego popołudnia (6 maja). 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.