Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2018-05-10 14:29 | Zmodyfikowano: 2018-05-10 14:30
A|A|A

(fot. Radio Wrocław)

25 maja w Centrum Kongresowym Hali Stulecia pojawi się ponad 30 wydawców z całej Polski. Wybrane publikacje powalczą o nagrody prezydenta Wrocławia.

Wydawcy zgłosili prawie 50 pozycji, jury nominowało 10 z nich. Jak mówi przewodnicząca jury Anita Wincencjusz-Patyna w regulaminie konkursu jest informacja o tym, że ma to być książka doskonała pod względem tekstu i ilustracji.

Jak mówi jeden z jurorów Piotr Młodożeniec nie było problemów z wyborem najciekawszych książek:

W kategorii najlepsza książka dla dzieci o główną nagrodę konkurować będą: "Nasze wakacje” Blexbolex (Wydawnictwo Wytwórnia); "Autochody" autorstwa Carla Johansona (Wydawnictwo Zakamarki); "Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!" Doroty Kassajewicz i Gosi Herby (Znak); "Różowa walizka" Susie Morgenstern i Serge Blocha (Wydawnictwo Adamada); "Mały Atlas ptaków" Ewy i Pawła Pawlaków (Nasza Księgarnia).

W kategorii książka dla młodzieży nominowano: "Opowieść na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet" autorstwa Eleny Favilli i Franceski Cavallo (Wydawnictwo Debit); "O tym można rozmawiać tylko z królikami" Anny Hoeglund (Wydawnictwo Zakamarki); "Wszystko widzę jako sztukę" Ewy Solarz i Roberta Czajki (Wydawnictwo Wytwórnia); "Księga pytań" Pablo Nerudy i Isidora Ferrera (Wydawnictwo TAKO), "Zgubiona dusza" Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo (Wydawnictwo Format).

Podczas targów wręczone zostaną dwie nagrody, po 20 tysięcy złotych, dla najlepszej książki dla dzieci i najlepszej publikacji dla młodzieży. Impreza w Centrum Kongresowym Hali Stulecia potrwa od 25 do 27 maja.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama